Rubriky

Již dva závody z pěti má za sebou seriál soutěže ve skoku vysokém. Prvé kolo za účasti třiceti skokanů proběhlo v hale ZŠ Masarykova 6.11.Druhého se zúčastnilo 4.12. o šest soutěžících více
v tradičním prostředí ZŠ Na Lukách.
V listopadu se dostal nejvýše Honza Tomšů,až na 170cm,v prosinci zvítězil Jirka Machek se 160cm.Absolutně nejlepší výkon v obou závodech dívek předvedla Kristýna Šafářová,pokaždé 145 cm. Všichni tři v dresech Atletiky Polička. V jednotlivých kategoriích dětí od nejmladších dvakrát zvítězila Zuzana Macháčková /Masarykova ZŠ/ a Pankrác Boháč/Choceň/,Apolena Přikrylová a Daniel Zoicas/oba Svitavy/Lucie Vyhnálková a Matouš Budig /oba ATPOL/a Servác Boháč/Choceň/. Jedno vítězství vybojovali Kristýna Škrabalová/Svitavy/,Petra Zindulková,Jakub Macháček /oba ATPOL/a Bonifác Boháč/Choceň/.
V prestižní soutěži o titul Nejšikovnější výškař se na špici usadili loňští vítězové Kristýna Šafářová a Servác Boháč. O další umístění se bude určitě bojovat až do konce soutěže v březnu.
Slušnou sportovní úroveň soutěže dokumentuje již pět změn v rekordních dlouhodobých zápisech seriálu. Zásluhu o to mají Apolena Přikrylová,Servác Boháč,Lucka Vyhnálková a Daniel Zoicas.
Třetí závod proběhne opět v hale ZŠ Na Lukách v pátek 8.ledna 2016.Zveme jak soutěžích tak i diváky.

M.Č.
Tradičně v Jablonecké hale se uskutečnily KP v neděli 31.ledna. Poličská atletika byla zastoupena skromně- pěti závodníky. Náročný celodenní program s odjezdem o půl šesté a návratem podvacáté hodině silně prověřil vztah k tomuto sportu.
Výkonnostně patřili všichni zúčastnění do krajské špičky. Nejúspěšnější byla ml. žákyně Lucka Vyhnálková. V obou skokanských disciplinách vybojovala medaile. Ve výšce výkonem 143cm byla třetí a v dálce 426 cm stačilo tentokrát na stříbro. Po půlroční zdravotní pauze se opět v sektorech a na dráze objevila ještě o rok mladší Eliška Červená. A jako jediná z ročníku 2004 se dostala do finále sprintu,kde jí na šestém místě časem 9,18 od medaile dělilo 12 setin. V dálce měla trošičku smůlu neb v době finále probíhaly základní skoky a tak jen jediný cm chyběl k postupu mezi nejlepší. Výkon 386 cm tak stačil na devátou příčku. Třetí dívkou byla Adéla Bartoňová,která závodila v silně odlišných disciplinách. V běhu na 800m taktickým výkonem v celém závodu proběhla cílem šestá a poté ve vrhačské soutěži vybojovala o stupínek lepší umístění. Oba výkony – 2:57,66 min. a 7,45 sec. byly samozřejmě osobními rekordy. Mladší žáky zastupoval pouze Honza Jelínek. Na rozcvičení si střihl šedesátku a pak již závodil ve svých silnějších sportech. V běhu na 800m dravým sprintem se stihl odpoutat od konce startovního pole a skončil na lichotivým sedmém místě. V soutěži dálkařů si vedl poté jako zkušený skokan, dvakrát si vylepšil „osobák“, třikrát překonal čtyřmetrovou hranici a ve finále mu patřilo místo šesté. Jako pátý se uvedl diskař Michal Tulis. Na rozcvičení si rovněž zkusil šedesátimetrový sprint, osobní rekord ještě nestačil na umístění mezi nejlepšími, ale hned po doběhu si vylepšil vrh čtyřkilovou koulí o metr na 9,01 a skončil na pátém místě. Odpoledne naběhané tréninkové kilometry využil na třísetmetrové trati,zde vyhrál rozběh, samozřejmě OR, umístění na sedmém místě a čas 45,86 . K medaili chyběla jedna sekunda a dvacet setin. Členkou malé výpravy byla ještě juniorka Kristýna Šafářová, startující již v dresu Vysokého Mýta. Ve všech třech startech získala medailové umístění a s výkony ve výšce /153cm/ a v trojskoku /OR 10,86/ byla v této fázi přípravy velmi spokojená.
Pro mladší žactvo byly KP zároveň druhým kolem Zimní ligy družstev.
Termín: první pátek v měsíci od 14,00-17,00
Data: 2.listopad 2017 – 1.prosinec 2017– 5.leden 2018 – 9.únor 2018 – 2.březen 2018
...
Každý rok se na závěr našeho letního soustředění koná Mílovský triatlon. Proč Mílovský? Protože závodíme na Milovech. Plave se asi 120m, na kole jedeme cca 3km a běžecká část měří přibližně 900m. V letošním roce (2016) byl již jubilejní 15. ročník.

V této sekci naleznete výsledky všech ročníků, rekordy, osobní bilance i celkové bodové hodnocení.

Všechno si také můžete stáhnout zde:
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188