4.závod ve skoku vysokém

Čtvrtého, předposledního závodu ve skoku vysokém se v hale ZŠ Na Lukách v pátek 5.února zúčastnil standartní počet soutěžících. Konkrétně 13 dívek a 21 chlapců. Nováčci tentokrát byli čtyři. Kvalitním nováčkem byl držitel historického absolutního rekordu soutěže David Beneš. Ten po dlouhé „odpočinkové“ pauze a krátké přípravě stačil nejstarší kategorii vyhrát se 175 cm i když jen na pokusy před Honzou Tomšů. V soutěži dívek opět prvenství obhájila Kristýna Šafářová a po čase opět překonala bez treter 150 centimetrovou hranici.
Tak jako v závodech předešlých zaujal svými výkony Servác Boháč. Skokem vysokým 155 cm opravil či vytvořil všechny sledované rekordy čtrnáctiletých žáků a v relativním výkonu mu již chyběly pouhé 4 cm na přeskočení. Pouze loni byl o cenťáček lepší. Zápisy ve statistice změnili dále dva Svitavští závodníci. Apolena Přikrylová ve dvou součtových kriteriích a Daniel Zoicas jednou. Oba jsou dvanáctiletí, Apolena má bilanci 3x120cm v absolutním výkonu a Dan opětným překonáním 130cm vylepšil zápis v součtu relativních výkonů hned o osm centimetrů.
V soutěži o titul „Nejšikovnější výškař“ /podmínka tři starty/je již evidováno devět dívek a chlapci se rovněž rozrostli na šestnáct klasifikovaných. Kromě jmenovaných vyhráli své kategorie ještě Z.Macháčková, P.Boháč, L.Vyhnálková, M.Budig, P.Zidulková a J.Macháček .
Poslední závod se koná opět první pátek v měsíci březnu, tedy čtvrtého a jak mezi dívkami tak mezi chlapci můžou být souboje o druhého a třetího „nejšikovnějšího“ velmi zajímavé.
Zvou: Standa Nožka,Marta Schauerová a Miloslav Červ
11.04.2016 23:30:55
D.Beny
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188