Běžci úspěšní v Poháru

Běžecký víkend nabídl body v Poháru Iscarexu ve dvou závodech.

V sobotu se běželo v pořadatelském městě České Třebové v parku Javorka.
Žactvo Atpol bylo zastoupeno dvěma dívkami a jedním chlapcem. Obě kategorie běžely společně stejnou náročnou trať 1200m dlouhou se dvěma stoupáními. Úspěšnější byl Honza Kapoun a v dramatickém závěru vybojoval třetí stupínek. Naše dívky rovněž soupeřily o bronz, bohužel přímo mezi sebou. Třetí nakonec byla Adéla Bartoňová před o rok mladší Eliškou Červenou. Mládežníci v Atpol vymřeli. Tak se naši závodníci objevili až v hlavním závodě na 6km, s celkovým součtem převýšení 150m.Nejlépe si vedla trenérka Ještěrka, získala mezi ženami do 34 let druhé místo a kupu bodů do Poháru. V „Áčku“ mužů do 40 let se Karel Radiměřský vešel do prvé desítky. Tomáš Fliedr, běžící za svůj Bike Klub Sádek, se v nabitém závodě čtyřicátníků vyhoupl na třetí místo.

Po přechodu studené fronty přivítalo město Jablonné již po 69 té přespolní běžce v neděli tentokrát 24. 4. pod sjezdovkou Malák. I když se tratě sjezdovce vyhnuly, náročnosti ubráno nebylo.
Sněhové přeháňky nebyly tak husté a dlouhé a dokonce vysvitlo občas sluníčko při teplotě pět stupňů. Žákovské závody absolvovaly opět odolné a stejné dívky. Pořadí si na kilometrové vzdálenosti vyměnily, ale Eliška opět byla čtvrtá a Adéla pátá. Ještěrka zvládla i podruhé využít nepřítomnosti famózní Adély Stránské a opět se opravdově radovala z druhého místa. Karel na sedm a půlkilometrové vzdálenosti a „neběžícím“ travnatém povrchu potvrdil dobrou regeneraci a opět vybojoval místo v desítce/devátý/. Tomášovi sice jeden kvalitní soupeř ubyl, ale další odpočatí se prezentovali a ve vysoce vyrovnaném závodě byl odměněn za „pouhé“ bramborové místo.

Poslední dubnový týden  čekají zájemce hned čtyři závody. Pro všechny „Rozálka“ v pátek, což je krátký běh do nenáročného kopce v Žamberku a rovinaté už květnové Hradby v neděli. Pro kategorie od staršího žactva je připraveno „koupání“ při stýplu v sobotu ve Svitavách a pouze dospělí mají bodovaný závod v Pardubicích na „Devítce“ ve středu.   MČ

Kompletní výsledky závodů naleznete na stránkách Poháru.

Běh Javorkou

Společné foto ze sobotního závodu
27.04.2016 17:41:18
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188