Druhá kola v soutěžích družstev žactva

Již podruhé se utkala v Krajském přeboru žákovská družstva Atletiky Polička.

V neděli 22. 5. do Ústí n. O. odcestovali st. Žáci z Poličky ve dvou a byli napnutí, zda dorazí také hostující Michal ze Svitav. Tentokrát nezklamal, a i když nebodoval, pomohl našim klukům získat do klasifikace hlavní bod a udržet pozici šestého nejlepšího družstva v kraji. Pomocné body pak zajistil spolehlivý další Michal – Tulis. Sice osobáky nevytvořil, i když atakoval. Ale za kladivo obdržel šestku a ve svém oblíbeném disku se blýskl třetím místem. Bod a půl pak přidal Ríša Vrátný v kouli a ve výšce. Družstvo mužů tedy zatím nebude omlazovat.

Mladší žactvo hned druhý den po Krajském finále Poháru rozhlasu bojovalo ve středu 25. 5. v Litomyšli.
Žáci svůj loňský stín nepřekročili. Jako v kole prvém závodili v šesti. Z toho byli dva z kategorie nejmladší. Náročné čtyři dny se třemi závody zvládl talentovaný Matouš Budig. Nejprve na MČR v pětiboji zúročil své nadání devátou příčkou v republice. Poté pomohl Gymplu ke druhému místu v „Kraji“ v Poháru rozhlasu a nakonec i své ATPOL k poskočení na třetí, postupový stupínek, v KPD. I když tentokrát přenechal vítězství na šedesátce Vojtovi Stodolovi. Ale překy opravdu už umí. Druhým nejužitečnějším byl Honza Jelínek. Na úvod vyhrál výšku a skočil 140 cm o dva roky dříve než mamka. Ta až v osmé třídě. Druhý OR má v dálce /426/ a nakonec do třetice všeho dobrého i v míčku bylo 45,36 jeho OR. Bodovými zisky se ukázal i Marek Bukáček a pro družstvo nastoupil i v kouli, kterou poprvé držel v ruce. A bylo z toho finále. Výkon na 1500m podtrhl jeho dobrou závodní morálku a stejně tak na třístovce. Tentokrát byl desetibodový. O bod méně získal již zkušený Martin Sauer. A bodově se prosadili i ti nejmladší. Honza Král v míčku zlepšením o sedm metrů na 43,76, čímž byl šestý. A i Matouš Němec ve finále vydoloval bodík.

Děvčata jsou zřejmě pověrčivá. Neb i podruhé nastoupila v sestavě třinácti závodnic. Tentokrát nezískala oněch 170 bodu jako poprvé, ale o jejich prvenství nebylo pochyb. Famózní Lucka Vyhnálková už toho po náročných minulých dnech měla plné brejle. Přestože 150 neskočila jako v den předešlý, patří jí velký dík za to, co pro družstvo předvedla. / 21 b. /Včetně povinného vítězství na překách. Takže tentokrát byla nejvíce bodující Adéla Bartoňová a dokázala den po rekordním výkonu 43 m v míčku přidat hned o čtyři více – 47,43. Následují ji hostující duo z Iscarexu. Markéta 24 b. A vítězství na 300m. Sára rovnou dvacku a očekávaných 11 b. Na osmistovce. Rovněž Eliška Červená je jednou z těch, která dokáže být hned třikrát ve finále. Finálové výkony pak předvedla opět Žaneta Halamková /výška/,poprvé Adéla Němcová a Soňa Petrásová. A určitě by o prvenství v míčku soupeřila Jana Hegrová, která obstarala vítězství v kouli a poté odcestovala. A na úplný závěr i štafeta jen s jednou sprinterkou získala páté místo.

Takže shrnutí-  po polovině soutěže jsou obě družstva na postupových příčkách. Děvčata jasně vedou a kluci jsou třetí. Nyní je čekají v sobotu 4.6. Krajské přebory jednotlivců ve Svitavách a poté, na Medarda 8. 6., třetí závod družstev.
Podrobné výsledky jsou již na „Atletice“.                                                                           MČ

Výsledky 2. kola družstev starších žáků naleznete zde.
Výsledky 2. kola društev mladších žáků a žákyň naleznete zde.
26.05.2016 00:47:55
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188