Krajské přebory OPEN v Hradci Králové

Skromná, trojčlenná výprava závodníků v dresech ATPOL, se zúčastnila sobotních krajských přeborů jednotlivců na dráze pro rok 2016. Hlavní cíl bylo se rozzávodit na první závod družstev mužů a přitom se nezranit.

Něco se nepovedlo, něco se povedlo dost a něco navíc. Dost znamená dokončit závody. Navíc předvést výkony patřící na KP. Čtenář si další chronologicky uvedená fakta vyhodnotí sám:

Nejprve si poprvé zaběhl Honza Tomšů juniorské překážky a byl třetí. Výkon 16,47 znamená oddílák  v kategorii vytvořený vlastním závodníkem a je sedm setinek za jeho loňským výkonem v překách dorosteneckých. Poté Jirka Machek potvrdil svou nechuť k dálce, ale 529 cm znamená osmé místo. Ve stejné soutěži Honza Tomšů zdolal 585 cm a byl šestý. Odraz neodrazovou nohou a natažený sval mu už nedovolil si zatrénovat na dlouhých překážkách. Nejkratší sprint na 100m znamenal nejprve postoupit do finále. Byly tři rozběhy. Vítěz měl postup jistý. Ve druhém rozběhu si Filip Slaný vylepšil letošní maximum na 11,80 a dosprintoval druhý. Přímý postup si zajistil Jirka vítězstvím ve třetím rozběhu za 11,50. Ve finále jsme měli dvojí zastoupení. Běželo se mírně rychleji. Jirka zaostal za oddílovým rekordem o tři setiny – 11,40 a zvítězil v KP. Filip dosprintoval pátý, v KP Pardubicka třetí a vylepšil si své maximum o jednu setinku – 11,75. Na závěr je oba čekala dvoustovka. Dívalo se na to hezky, když oba vyhráli s přehledem své běhy. Jirkovi pak 23,20 stačilo na celkové třetí místo /mimochodem na oddílák chybělo 35 setinek/ a Filip s časem 24,11 byl celkově pátý. V KP Pardubicka dokonce čtvrtý.

A určitě se sluší zmínit s námi cestující a s námi „trénující“ juniorku Kristýnu Šafářovou, tentokrát hájící barvy AC V. Mýta. Přihlášena byla na všechny skoky mimo tyče. V dálce po čase opět překonala pětimetrovou hranici a 528 cm znamenalo absolutní vítězství. Ve výšce předvedla 155 cm a lepší byla jen medailistka z MS dorostenek Lada Pejchalová z Trutnova. V trojskoku se jí soupeřky zalekly a tak byla soutěž zrušena. Kristýna to nahradila startem na dvoustovce a jejích pamatovatelných 26,26 bylo to nejlepší, co dvoustovkařky v sobotu předvedly.   MČ

26.05.2016 00:43:44
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188