Pohár Iscarexu 2016 se rozběhl!

Již 18. ročník běžeckého Poháru je připraven pro běžce i běžkyně všech věkových kategorií v regionu Orlicko.

Dospělí mohou body získat až v 63 závodech / započítáno bude 15 nejlepších/ a děti až po dorost mohou závodit 26 x a počítat se jim bude 12 závodů nejlépe bodovaných. V rámci Poháru jsou i dva minipoháry - Pekelný kilometr na sjezdovce v České Třebové a Zemská míle na dráze v Lanškrounu. Pro zajímavost v prvním seriálu v roce 1999 se mohli závodníci poměřit pouze sedmnáctkrát. Závěrečné vyhodnocení proběhne 12. prosince v Němčicích u Litomyšle.

Letos v Poličce budou již dva závody Poháru. Tradičních „Hradby“ 1. 5. v prostoru městského, parku. Nový závod Běh 17. listopadu v Liboháji v loňském roce vyzkoušeli pořadatelé z F-Bike Klubu Sádek.  Nyní i tento kros bude bodovaný v kategoriích dospělých.

V ročníku 2015 celého Poháru pouze Veronika Červená vybojovala menší pohár za druhé místo. Těsně čtvrtý byli Jan Kapoun /chyběl mu jediný závod/ a dlouho vedoucí nejmladší muž Karel Radiměřský. Mezi deseti nejúspěšnější skončila Eliška Červená – sedmá, která však pro zranění neabsolvovala potřebný počet závodů. Devátá byla dorostenka Lada Vondrová.

Prvním závodem letos byla 2.4. Svitavská desítka. Zde nejúspěšnější z Poličských a okolních běžců byl Tomáš Fliedr třetím místem v nabitém závodě mužů nad 40 let. Třetí nejrychlejší žena do 34 let byla Barbora Turbaková .Těsně za stupněmi vítězů skončili mezi mladším žactvem Eliška Červená a Marek Bukáček. Další středu na „Pekláku“ bodoval nejpilnější závodník loňského seriálu Karel Radiměřský sedmým místem. A hned v pátek dva bronzy ze Zemské míle přivezlo opět mladší žactvo – Adéla Bartoňová a Jan Kapoun. Karel Radiměřský mezi mladými muži pátý a první start zaznamenal čtyřicátník Petr Kapoun hned časem kolem šesti minut. Což nezaznamenali rozhodčí v cíli.

Miloslav Červ

Výsledky, propozice a vůbec vše o Iscarex Cupu naleznete na jeho webových stránkách.

17.04.2016 23:57:23
D.Beny
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188