Soutěže družstev se rozběhly

V sobotní teplý i větrný den se utkala družstva dorostenecká i juniorská v Pardubicích. Poličští v těchto věkových kategoriích hostují.
Dorostenci tři v Litomyšli, junioři rovněž tři v AC Pardubice a dorostenka Žaneta Petrásová ve Svitavách.

Dorostenci celkem dle předpokladu do soutěže nenastoupili.
Žaneta pomohla Svitavám ke třetímu místu jedenácti body. Tříkilovou koulí vrhla 10,48m a byla sedmá, diskem se dostala na 25,51 a tím získala čtvrté místo.

Junioři startovali všichni tři. Honza Tomšů tentokrát musel mimo bodování. Jeho výkony se však vešly na bodovaná umístění. Do dálky nejprve skočil 572 cm a 400m běžel 54,26. Jirka Machek svou stovku sprintoval  za 11,50 ve finále. To stačilo na třetí místo. V dálce 528 rovněž bodovalo dvěma body. Filip Slaný se na stovce rovněž protlačil do finále. Tam výkon 12,05 stačil na jeden bod. O bodík více vydoloval ve čtvrtce druhým osobním výkonem 54,04. AC Pardubice v prvém kole zvítězilo.

O den déle, v neděli osmého se sešli ve stejné soutěži starších žáků čtyři borci. V nabitém prvním kole získali 39 bodů. Porazili Ústí a AC Pardubice, což znamená pátou příčku. Nejúspěšnější byl Michal Tulis. Na čtvrté místo v kladivu stačilo 21,42 m a pátý byl v disku – 28,73 je osobáček. V běhu na 300m byl první nebodující, přestože ji jindy rychleji neběžel – 45,04. Deset bodů získal mladší žák Honza Kapoun. V disku s 18,52 nebodoval, koulí dal 7,31 a byl ve finále osmý,  stýpl zaběhl 6:31,42 a doběhl čtvrtý. Rovněž deset bodů pro družstvo obstaral Martin Procházka. Po šedesátce 9,00 bez bodu doběhl na 100 př. /20,58/ osmý a svou specializaci potvrdil ve výšce. Jeho poprvé skočených 150cm znamenalo čtvrté místo. Čtvrtým závodníkem byl Ríša Vrátný. Nejprve vrhl koulí 8,40 a byl pátý. Ve sprintu /8,73/ se do finále neprobojoval a kdysi jeho silná disciplína výška se mu nevyvedla. Se 135 cm nemohl bodovat.

08.05.2016 18:21:09
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188