ateltika_policka_vlajka.jpg
Oddílové rekordy všech věkových kategorií k prohlížení i ke staženi.
Oddílové tabulky za rok 2015 všech věkových kategorií ke stažení zde.
Tradičně v Jablonecké hale se uskutečnily KP v neděli 31.ledna. Poličská atletika byla zastoupena skromně- pěti závodníky. Náročný celodenní program s odjezdem o půl šesté a návratem podvacáté hodině silně prověřil vztah k tomuto sportu.
Výkonnostně patřili všichni zúčastnění do krajské špičky. Nejúspěšnější byla ml. žákyně Lucka Vyhnálková. V obou skokanských disciplinách vybojovala medaile. Ve výšce výkonem 143cm byla třetí a v dálce 426 cm stačilo tentokrát na stříbro. Po půlroční zdravotní pauze se opět v sektorech a na dráze objevila ještě o rok mladší Eliška Červená. A jako jediná z ročníku 2004 se dostala do finále sprintu,kde jí na šestém místě časem 9,18 od medaile dělilo 12 setin. V dálce měla trošičku smůlu neb v době finále probíhaly základní skoky a tak jen jediný cm chyběl k postupu mezi nejlepší. Výkon 386 cm tak stačil na devátou příčku. Třetí dívkou byla Adéla Bartoňová,která závodila v silně odlišných disciplinách. V běhu na 800m taktickým výkonem v celém závodu proběhla cílem šestá a poté ve vrhačské soutěži vybojovala o stupínek lepší umístění. Oba výkony – 2:57,66 min. a 7,45 sec. byly samozřejmě osobními rekordy. Mladší žáky zastupoval pouze Honza Jelínek. Na rozcvičení si střihl šedesátku a pak již závodil ve svých silnějších sportech. V běhu na 800m dravým sprintem se stihl odpoutat od konce startovního pole a skončil na lichotivým sedmém místě. V soutěži dálkařů si vedl poté jako zkušený skokan, dvakrát si vylepšil „osobák“, třikrát překonal čtyřmetrovou hranici a ve finále mu patřilo místo šesté. Jako pátý se uvedl diskař Michal Tulis. Na rozcvičení si rovněž zkusil šedesátimetrový sprint, osobní rekord ještě nestačil na umístění mezi nejlepšími, ale hned po doběhu si vylepšil vrh čtyřkilovou koulí o metr na 9,01 a skončil na pátém místě. Odpoledne naběhané tréninkové kilometry využil na třísetmetrové trati,zde vyhrál rozběh, samozřejmě OR, umístění na sedmém místě a čas 45,86 . K medaili chyběla jedna sekunda a dvacet setin. Členkou malé výpravy byla ještě juniorka Kristýna Šafářová, startující již v dresu Vysokého Mýta. Ve všech třech startech získala medailové umístění a s výkony ve výšce /153cm/ a v trojskoku /OR 10,86/ byla v této fázi přípravy velmi spokojená.
Pro mladší žactvo byly KP zároveň druhým kolem Zimní ligy družstev
Tělocvična ZŠ Na Lukách přivítala 34 zájemců o skok vysoký při třetím závodě této skokanské „tour“ v pátek 8.ledna.
Nejvýše absolutně se opět dostali Kristýna Šafářová /145cm/ a Jirka Machek /160cm/.Svá vítězství v kategoriích obhájili Z.Macháčková , P.Boháč , A.Přikrylová , D.Zoicas , L.Vyhnálková ,
S.Boháč a P.Zindulková. Z prvého vítězství se mohl radovat L.Kuda a B.Boháč vyhrál podruhé.
Ze 16ti dívek čtyři přišly soutěžit poprvé a mezi 18ti chlapci tři byli ryzími nováčky.Všech sedm
rozhodně kvalitou do soutěže zapadlo.
Mezi ty,kteří zaujali vyšší kvalitou patří choceňský P.Boháč,který v deseti letech umí 125cm a chybí mu k přeskočení své postavy 19cm.Jeho čtrnáctiletému bratru Servimu však chybí pouhých devět cm. Dalšími rekordmany jsou v soutěži od 8.ledna svitavská A.Přikrylová a domácí atletka Lucka Vyhnálková.
V nejsledovanějším hodnocení o titul „Nejšikovnější výškař“ obhájci loňského vítězství Kristýna Šafářová a Servác Boháč zřejmě o zlaté poháry již nepříjdou. Další pořadí zatím drží Sára Jadrná a Apolena Přikrylová a mezi chlapci Pankrác Boháč a Daniel Zoicas. Určitě zbývající dva závody
bude o co závodit.

M.Č.
Již dva závody z pěti má za sebou seriál soutěže ve skoku vysokém. Prvé kolo za účasti třiceti skokanů proběhlo v hale ZŠ Masarykova 6.11.Druhého se zúčastnilo 4.12. o šest soutěžících více
v tradičním prostředí ZŠ Na Lukách.
V listopadu se dostal nejvýše Honza Tomšů,až na 170cm,v prosinci zvítězil Jirka Machek se 160cm.Absolutně nejlepší výkon v obou závodech dívek předvedla Kristýna Šafářová,pokaždé 145 cm. Všichni tři v dresech Atletiky Polička. V jednotlivých kategoriích dětí od nejmladších dvakrát zvítězila Zuzana Macháčková /Masarykova ZŠ/ a Pankrác Boháč/Choceň/,Apolena Přikrylová a Daniel Zoicas/oba Svitavy/Lucie Vyhnálková a Matouš Budig /oba ATPOL/a Servác Boháč/Choceň/. Jedno vítězství vybojovali Kristýna Škrabalová/Svitavy/,Petra Zindulková,Jakub Macháček /oba ATPOL/a Bonifác Boháč/Choceň/.
V prestižní soutěži o titul Nejšikovnější výškař se na špici usadili loňští vítězové Kristýna Šafářová a Servác Boháč. O další umístění se bude určitě bojovat až do konce soutěže v březnu.
Slušnou sportovní úroveň soutěže dokumentuje již pět změn v rekordních dlouhodobých zápisech seriálu. Zásluhu o to mají Apolena Přikrylová,Servác Boháč,Lucka Vyhnálková a Daniel Zoicas.
Třetí závod proběhne opět v hale ZŠ Na Lukách v pátek 8.ledna 2016. Zveme jak soutěžích tak i diváky.

M.Č.
V letošním roce soutěžilo v atletice šest družstev pod značkou ATPOL. Čtyři chlapecká a dvě dívčí. Po loňském úspěšném postupu do ligy nejstarší družstvo mužů své nadšení neudrželo a po roce se vrací zpět do krajského přeboru. Ve družstvu se vystřídalo dvacet lidí. Avšak pouze šest startovalo na všech čtyřech kolech. Sympatické , ale zároveň smutné jest,že bodově nejúspěšnější jsou stále veteráni Lukáš Kvapil a Standa Nožka. Ještě více sympatické je ,že hned za nimi se tlačí dorostenci Honza Tomšů a Jirka Machek a junior Filip Slaný. Z věkové skupiny do třiceti let se tak prosadil nejvíc Ondra Klimeš ,jako sedmý nejužitečnější závodník.
   Zda družstvo mužů bude mít perspektivu napoví vždy vystoupení starších žáků do 15 let. Po úspěšném umístění  mladších v roce 2014 se zdálo, že se blýská na lepší časy. A asi ano,když osm žáků startovalo alespoň jednou,tři dokonce na všech čtyřech kolech  a jeden z nich celý rok  pravidelně trénoval. Pravdou je,že z těch osmi ,jsou hned tři ještě mladšími žáky. Družstvo tak je šesté nejlepší v Pardubickém kraji. O to se nejvíce zasloužil nejúspěšnější starší žák Michal Tulis, dalšími úspěšně bodujícími byli Jakub Macháček a Martin Procházka.
  Mladší žáci výkonnostně měli opět na finálové vystoupení. Leč letos jen třináct kluků našlo odvahu změřit síly se soupeři z okolních měst. I v jedenácti stačili v prvním závodě získat postupovou druhou příčku. V dalších kolech pět závodníků již na to stačit nemohlo. A v posledním ani dva nejlepší Matouš Budig s Markem Lajžnerem doplněni talentovaným nejmladším Honzou Jelínkem lepší než čtvrté místo nemohli vykouzlit. Tak po více než patnácti letech mladší žáci Atpol ve finále Krajského přeboru chybí.
  Nejmladší žáci jedenáctiletí a mladší byli zastoupeni hlavně těmi mladšími. Ve všech čtyřech závodech startoval základ družstva čtyři závodníci. Nejstarší  a nejúspěšnější byl talentovaný Honza Jelínek,který v základní skupině vždy bojoval o vítěznou příčku mezi jednotlivci a nemá  ve čtyřech disciplinách  víceboje žádnou slabinu. Úspěšně mu sekundoval Honza Král. Ten může ještě v této kategorii závodit další dva roky!Bez zodpovědné podpory bratrů Aleše a Jirky Trnkových by toto družstvo neobsadilo druhé postupové místo mezi šestici nejlepších v kraji. Platnými pro družstvo dále byl Matouš Němec se třemi starty a  nováček Honza Lichtág. I tito jsou velmi perspektivní,neb i příští rok mohou tvořit základ družstva,když mezi starší odejde pouze Honza Jelínek.
  Ve stejné soutěži dívek se v týmu objevilo deset jmen. Všechny závody absolvovala tři děvčata. Nejplatnější byla Eliška Červená,která střídala první a druhá místa. Čtyřikrát závodila Eva Šlosrová a Veronika Červená. Od druhého závodu vždy bodující byla Patricie Srnská. V celkovém součtu družstvo dvakrát bylo druhé , ale také dvakrát čtvrté. Výsledná příčka třetí není neúspěch a znamená tak sedmé místo v kraji.
  Žákyně mladší do 13ti let svou snahu zhodnotily na posledním závodě. Zde  stačilo nastoupit a dle olympijského  hesla se zúčastnit a finále bylo jisté. Devět statečných,z nichž byly čtyři ještě nejmladší , třetí místo sice vybojovalo, ale přesto ještě jeden bod na postup mezi elitní šestici chyběl. Nejplatnější členkou družstva se nakonec stala Lucka Vyhnálková /objev sezony/,před Míšou Srnskou /objev již několika sezon/ a Terezou Soukalovou. Tyto dívky také závodily na všech kolech. Mezi bodově nejlepší  také patřily  Eliška Červená – viz nejmladší žákyně  a Vendula Nováková.
   V závěru je třeba poděkovat všem,kdo se o dobrou reprezentaci Poličky a Atletiky Poličky zasloužili  a ať se jim ve žlutočerveném dresu daří i příští rok.                                                                            Miloslav Červ
 
Lada Vondrová postoupila z rozběhů na 400m př. na MS do 17 let v kolumbijském Cali! V posledním z rozběhů si zaběhla osobní rekord 60,73s a na čas proklouzla do semifinále. Lada běží v první dráze v prvním semifinále 16.7. ve 13:30 místního času.
Červen již tradičně patřil Mistrovství ČR na dráze, a to nejdříve dorostu a juniorů a poté i mužů a žen. Pojďme si připomenout, jak si vedli naši závodníci.
V dorostenecké kategorii z rozběhů nepostoupili Jiří Machek v závodě na 100m (11,63s) a ani Jan Tomšů na 110m překážek (16,51s).
Naopak další dorostenka, Lada Vondrová, si z Ostravy odvážela dva cenné kovy. Bronz z 300m překážek (43,58s) a zlato z 800m (2:16,40min).
Lada se představila o týden později také v Plzni na MČR žen, kde obsadila celkové 7. místo na 400m překážek (61,07s). To hlavní pro ni ale bylo to, že dokázala pokořit limit na MS do 17 let, které právě v tuto chvíli probíhá v Cali v Kolumbii.
Osm zástupců měla Atletika Polička na letošních Krajských přeborech jednotlivců žákovských kategoriích.Tři z nich se stali Přeborníky kraje Pardubického.Dvakrát starší žákyně Žaneta Petrásová.Nejprve ve vrhu koulí /10,64/ a podruhé v hodu diskem/25,65/.Mladší žák Matouš Budig zvítězil v běhu na 60m př. /10,51/ a k tomu přidal bronzovou medaili ve sprintu na 60 m/8,50/. Stejného úspěchu dosáhl také mladší žák Marek Lajžner ve vrhačských disciplinách.Ve vrhu koulí zvítězil /10,15m/ a v hodu míčkem získal bronz /53,20/.Rovněž dvě medaile vybojoval starší žák Jan Pospíšil.V běhu na 800m byl stříbrný /2:18,41/ a poté ve finále na 60m doběhl třetí /7,91/.

Dalším úspěšným závodníkem byl starší žák Michal Tulis – čtvrtý v hodu kladivem/23,62/,šestý v hodu diskem /26,09/a osmý ve vrhu koulí /7,96/.Pátá místa obsadili mladší Jan Kapoun a Lucie Vyhnálková.Honza v běhu na 1500m/5:58,94/ a Lucie ve skoku vysokém /125/.Ta ještě závodila v dálce / 382/ ,kde byla jedenáctá.Výborně si též vedla mezi věkově staršími nejmladší žákyně Eliška Červená.V dálce ve finále byla sedmá /413/ a ve sprintu na 60m desátá /9,29/.

Již po padesáté se běžci všech kategorií sešli v městském parku na Prvního máje.Utkali se v závodě,který realizoval v roce 1966 poprvé Ing. Václav Zámečník,duše tehdejší atletiky v Poličce.V roce 1984 předal pomyslné veslo příznivcům atletiky na dnešní Masarykově ZŠ.Dnes již má závod pevné místo v termínovce mnoha závodníků.Důkazem je rekordní počet v celkovém počtu běžců /383/ i v hlavním závodě mužů a žen /128/.Tradičně nejpočetnější zastoupení mají běhy předškolních dětí /94/a nejmladšího žactva/105/Přesto v jednotlivé kategorii drží primát muži do 39 let-36 startujících.Letošní rok má i další zajímavost – dívek a žen běželo o tři více než chlapců a mužů. Závod je zařazen do Poháru Iscarexu, i z tohoto důvodu si nenechali náš závod ujít i vzdálenější závodníci.Sympatická je však i hojná účast domácích.

O vysokou sportovní úroveň se postarali všichni nejlepší v jednotlivých bězích.Hned pětkrát byl změněn zápis traťových rekordů.Nejprve v běhu na jedno velké kolo starší žáci vytáhli dorostenky a juniorky k rychlému závodu.Tím dorostenka Lada Vondrová,držitelka medaile z MČR v hale na 800m ,vylepšila rekordní čas o dvě sekundy.I druhá Katka Pulgretová byla rychlejší než dosud její oddílová kolegyně Radka Janoušová v roce 2009.Ale již před nimi byla v cíli juniorka Míša Stránská / medailistka z MS v běhu do vrchu/,která rovněž o dvě sekundy vylepšila čas Marty Vlčovské z již dávného roku 1994.Vítězný junior Jáchym Kovář zaběhl pátý čas historie,dostal se na dvou velkých okruzích pod hranici sedmi minut.Stejně úspěšná byla i nejrychlejší žena Lucka Maršánová z N.Města na Moravě.Rychleji než jejích 16:33 na čtyřech velkých okruzích běžela pouze Táňa Metelková,ale hned čtyříkrát.Také Jana Matyášová z D.Dobrouče oslavila své kulaté výročí výborným sportovním výkonem,když svůj vlastní rekord kat. ženy C vylepšila o dvacet sekund. A následovala již jen sportovní lahůdka v podání Petra Vitnera ve druhém běhu hlavního závodu.

K získání putovního poháru mu sice stačilo „jen“ zvítězit.Ale měl i další motivaci ,připravit Martina Tobiáše o nezanedbatelný finanční obnos,který právě věnoval za překonání toho úplně nejrychlejšího času.A aby to byla tutovka vzal za to od začátku a čas svého sparingpartnera Lukáše Kourka ,starý tři roky, vylepšil hned o 11 sekund. A svůj osobáček dokonce o sekund dvaadvacet.A že se běželo rychle,dokumentuje i první čtyřicátník v cíli,Michal Horáček,časem rychlejším o 15 sekund dodavadného rekordu.Sympatické bylo i celkové umístění Přeborníka Poličky,Tomáše Fliedra, na sedmém místě.

Výsledky Běhu byly a jsou na str. Iscarexu a též na str. Atletiky Polička.Přesto uvádím jména vítězů v jednotlivých kategoriích od nejmladších: Šaclová Adéla a Matouš Martin,Fliedrová Adéla a Němec Dominik,Hájková Zuzana a Kumpošt Radovan,Klementová Luisa a Boháč Pankrác,Serbousková Sára a Gregor Jan,Pourová Alžběta a Pilný Michal,Frydrychová Eliška a Koutník Martin,Vondrová Lada a Vondra Vojtěch,Stránská Michaela a Kovář Jáchym,Maršánová Lucie a Vitner Petr, Dostálová Petra a Horáček Michal,Matyášová Jana a Louda Petr,Rossi Lenka a Bubeníček Jiří, Jelínek Matěj,Šimůnková Pavla a Fliedr Tomáš.Vítězství v soutěži sedmnácti rodinných družstev obhájili bratři Boháčovi z Chocně,před otcem a dcerami Stránskými z Iscarexu a cenu za třetí místo si do Hlinska odvezli děda a vnoučata Pilní.

Závěrečné poděkování patří všem ,kteří přispěli nějakým dílem při této tradiční akci.Hojnou účastí závodníkům.Členům Atletiky Polička za technickou přípravu závodiště i organizaci závodu. Pedagogům ZŠ Masarykova za náročnou práci v cíli i při zpracování výsledků.Městu Polička za finanční injekci a pamětní medaile , panu Juklovi ze výrobu pamětních placek.Panu starostovi za předávání odměn závodníkům .Za finance a hmotné ceny sponzorům /Medesa Polička,Nová Lékárna,Elektro Kelvin,Skloram,Agricol,Pneuservis p. Červený,VZP Ravensburger Karton s.r.o.,Zahradní sochy p. Šimek,CNC výroba p.Šimůnek,Krajský úřad Pardubice,Osobní doprava M.Tobiáš/.
A tak by se asi ještě,spolu s Luďkem Sobotou , slušelo poděkovat praotci Čechovi.

51.r. BKPH proběhne 1.května 2016. Zve Miloslav Červ

hradby 2015  69.12kB
hradby 2015
Ke stažení propozice na běh kolem poličských hradeb.
Nazdar běžci! Letos začíná jaro v pátek 20.března ve 22:45 hod. My se ale sejdeme již v 17:30,abychom jej mohli přivítat  vyběhnutín od dolní cedule Střítež v 18:00 hod.   Rychlé časy přeje a zve  Miloslav Červ
Pátým závodem skončil další ročník soutěže o titul Nejšikovnější výškař ZŠ Na Lukách OPEN. V pátek 6.3. se prezentovalo 17 dívek a 24 chlapců do dvanácti kategorií.Přestože v některých již o pořadí bylo rozhodnuto , předvedli skokané opět kvalitní výkony,které přinesly rovných dvacet změn v zápisech rekordů soutěže.Čtyřikrát to byla K.Šafářová,M.Budig a J.Halva.Posledně jmenovaný si své maximum vylepšil o neuvěřitelných 11cm až na 166 cm!Výš ten den skočil jen vítěz a rekordman soutěže D.Beneš- tentokrát 180cm.

Ihned po posledním pádu laťky proběhlo vyhlášení pořadí nejprve v absolutním hodnocení.Zde první tři závodníci obdrželi medaile.Vítězi se stali od nejmladších Pankrác Boháč a Barbora Otcovská,Matouš Budig a Johanna Raaschová,Servác Boháč a Kristýna Škrabalová,Jakub Macháček a Natálie Šafářová,Eva Petržálková a Jan Halva a Kristýna Šafářová a Stanislav Nožka.

Zlaté poháry k titulu Nejšikovnější výškař dostali Kristýna Šafářová a Servác Boháč,stříbrné poháry si odnesli Zuzana Šafářová a Jan Halva a bronzové pohárky patří Kristýně Škrabalové a Standovi Nožkovi.

Pátý,závěrečný mítink ve skoku vysokém ZŠ Na Lukách OPEN o titul Nejšikovnější výškař , se koná tento pátek ,6.března 2015 v hale ZŠ Na Lukách v Poličce.

Prezentace od 13,45 hod.,zahájení závodu na výšce tentokrát 81 cm ve 14,30.

Program se tentokrát na konci trošičku protáhne,neb proběhne vyhlášní výsledků.

Tři nejšikovnější výškaři a tři výškařky obdrží poháry,nejlepší tři skokané v každé kategorii medaile a všichni účastníci pamětní diplom s výkony v seriálu.  Tak po posledním pádu laťky vámi shozené neutíkejte domů a maličko se zdržte.Určitě i sledováním závodu poslední kategorie lze ledacos okoukat.  

Zve:   Miloslav Červ               Marta Schauerová         Stanislav Nožka
Poslední únorová neděle patřila finálovým bojům smíšených atletických družstev nejmladšího a mladšího žactva kraje Pardubice.V obou kategoriích měla zastoupení i Atletika Polička.Málo vhodný termín /poslední den jarních prázdnin/ znamenal menší problém s nominací. Nejmladší žactvo sice nastoupilo v sedmi,ale hned čtyři závodníci si v lize odbývali debut a pouze jediný závodník splňoval nejstarší věkovou skupinu.Všichni však bojovali zodpovědně a vylepšili si řadu osobních výkonů.Přesto se ze šestého místa ,kterým se kvalifikovali,neposunuli.Družstvo tvořili M.Němec /56b./,J.Lichtág /52/,J.Král /43/,K.Machková /40/,K.Nunvářová /37/ a E.Šlosrová /26/.Do desítky nejlepších se vešli M.Němec /7. ve skoku/,J.Král /7.v oštěpu/,K.Nunvářová /8.ve skoku/ a J.Lichtág / 8. v oštěpu/. Mladší žactvo ročníků 2003 a 2002 do finále postoupilo až zásluhou výkonů na Krajských přeborech v Jablonecké hale.Výhodou týmu je,že většina závodníků patří k těm mladším a i dnes patří k těm více bodujícím.Ve všech disciplinách na soupeře stačili,ale výpadek v dálce odsunul družstvo rovněž na místo šesté.Nejúspěšnějším byl M.Lajžner /56b./,vítěz v kouli a 10.na překážkách,M.Budig /49b. - 2.místem na př. se posunul do desítky překážkářů v ČR a 5. na 60m/, A.Bartoňová /45b. -10. v kouli a 11. na 1 km/,M.Králová /45b. -9.na 60m a 12.na př./,S.Vykypělová /44b.- 8.v kouli a 14.ve výšce/,P.Zindulková /43b.-10.ve výšce a 12.na 1 km/,M.Sauer /27b.-15. na 1km a 23.v dálce/ a V.Nunvář /25.b.- 20.na 60m a 21.v dálce/.
V pátek 6.2. pokračoval seriál ve skoku vysokém o titul Nejšikovnější výškař.Tentokrát skákalo 31 mladých sportovců – patnáct dívek a šestnáct chlapců.Slušnou sportovní úroveń dokumentuje hned dvanáct nových zápisů ve vývoji rekordních výkonů. Prvním byl Choceňský Pankrác Boháč mezi nejmladšími jedenáctiletými chlapci.Tento třeťáček si vylepšil OR o pět cm na 115 cm a tím mu chybělo na přeskočení již jen 23 cm.Druhým zlepšením byl tím i součet nejlepších tří relativních skoků.Také dvakrát se blýskla Eliška Červená,rovněž mezi nejmladšími.V prvních výškařských závodech v životě překonala 120cm a na přeskočení jí chybí 29 cm.O rok starší Sára Jadrná přepsala svůj vlastní součet tří relativních výkonů.Stejně mladý Matouš Budig byl sice se svým vítězstvím nespokojený,přesto ve všech čtyřech sledovaných kriteriích drží první příčku,když v únorovém závodě přidal ty dva součtové.Mezi čtrnáctiletými svůj vlastní relativní součet vylepšila Zuzka Šafářová.Patnáctiletý Honza Halva vyslyšel prosbu a nejlepší absolutní skok,který před závodem drželi čtyři skokané včetně jeho samotného ,vylepšil na 155cm.Tím posunul výš i nejlepší absolutní součet. Závěr odpoledně patřil tentokrát výškařům zkušeným.Jak SvitavskýHonza Štěpánek,tak závodník Hvězdy Pardubice,David Beneš,předvedli zbývajícímu publiku překrásný souboj.Oba překonali o jeden cm stávajících 184 cm.“Menšímu“ Davidovi chyběly tím k přeskočení čtyři cm,Honzovi sedm.

Přesně za měsíc seriál již končí.Prakticky ve všech kategoriích není o pořadí ještě rozhodnuto,určitě budou poslední závody pro zasvěcené i nezasvěcené, velmi zajímavé.

V neděli 18.ledna proběhl druhý závod Zimní ligy družstev v atletice v pardubickém tunelu a hale. Postup do finálového souboje nejlepší šestice si již zajistilo družstvo do 11 let.Svěřenci Marty Schauerové ve velmi početném startovním poli neztratili koncentraci a postup si svým přístupem zasloužili. Největší bodový zisk přinesla Eliška Červená /70b./.Nejúspěšnější byla v běhu na 50mpř. -druhé místo.Honza Král získal 22b.,Matouš Němec 21,5,Eva Šlosrová 16,Veronika Červená 12,5 a Patricie Srnská 10,5.Sympatické je,že polovina družstva může v soutěži závodit i v příští sezoně a třetina ještě za dva roky.

Mladší žactvo o postup musí ještě bojovat v Jablonci 1.února na KP v hale.I tentokrát získali sice stejný počet bodů jako poprvé,ale ve vyrovnané soutěži to znamenalo pokles o jednu příčku. V soutěži družstev záleží vždy na výkonech všech závodníků a mnohdy rozhoduje jeden jediný bod o umístění.Proto jen informačně bodové zisky členů družstva: Marek Lajžner 43 b./dokázel zvitězit ve vrhu koulí/,David Zahradník 32b,Adéla Bartoňová,Petra Zindulková a Vojta Nunvář po29bodech,Míša Srnská 25b.,Martin Sauer 11b. a Johanna Raaschová 5b.Dobře si vedla i Míša Králová,která se do kvóty osm bodujících závodníků tentokrát nevešla.Rovněž i toto družstvo má perspektivu,když polovina může zde závodit i za rok. Nyní tedy jen popřát hodně štěstí v KP a ještě více než hodně úsíli v přípravě.

Miloslav Červ

Prvním závodem nejmladšího a mladšího žactva začala v neděli 14.prosince 2014 zimní liga v atletice.Závod opět uspořádali Vysokomýtští atleti v Pardubickém běžeckém tunelu a hale.

Poličská družstva si vedla poměrně úspěšně.Mladší žáci drží šestý postupový stupínek,nejmladší jsou těsně za ním.Nejúspěšnější mezi těmi mladšími byla Eliška Červená se 78 body.Následuje Honza Král s 32,75 a Eva Šlosrová s 27,75 body.Ve starší kategorii získal Matouš Budig 53b.,David Zahradník 41,25 a Marek Lajžner 34b.Nejhodnotnějšími výkony se blýskla Eliška Červená /dálka 369 cm= 2.místo a 60m 9,1 = 4.místo/,Matouš Budig 60m 8,4=5.místo a Marek Lajžner vrh koulí 9,37=2.místo.Ale i ostatní členové družstev překonali několik svých osobních výkonů a patří jim dík za bojovnost a kázeň.Družstvo nejmladších ještě tvořili Patricie Srnská/12,75 b./ a Matěj Bulva /7,75b./Mladší žactvo ještě doplňovali Adéla Bartoňová /28,5b./,Martin Sauer/10,25b./,Sára Vykypělová /8b./,J.Raaschová /5,25b/,Vojta Nunvář /5,12b./ a M.Králová /4,25b./

Další závod proběhne 18.ledna opět v Pardubicích.

Místo:sportovní hala ZŠ Na Lukách v Poličce

Termín: první pátek v měsíci od 14,00-17,00

Data: 7.listopad 2014 – 5.prosinec 2014– 9.leden 2015 – 6.únor 2015 – 6.březen 2015

Kategorie a základní výšky: roč. 2004 a mladší - 80cm chlapci i dívky

roč. 2003 - 90 cm chlapci i dívky

roč. 2002 - 100cm chlapci i dívky

roč. 2001 - 105 cm chlapci i dívky

roč. 2000 - 110cm chlapci i dívky

roč. 1999 a starší - 115 cm chlapci i dívky

Vyšší základní výšku si mohou závodníci stanovit sami.

Zvyšuje se po pěti cm a závodí se dle pravidel atletiky.

Podmínka účasti:Sportovní oblečení a obutí do haly s nečernící podrážkouTretry nejsou povoleny!Za zdravotní stav závodníka zodpovídá vysílající složka či rodiče.

Systém soutěže:a/soutěží jednotlivé kategorie chlapci a dívky odděleně -vítězí ten, kdo má nejvyšší součet tří nejlepších výkonů /“absolutní výkon „/.Při rovnosti o lepším pořadí rozhodne lepší jeden absolutní výkon,dále pak lepší umístění v soutěži b/

b/soutěží všechny kategorie dívek a kat. chlapců dohromady - vítězí ten,kdo má nejmenší součet rozdílu výkonu a vlastní výšky ze tří závodů /relativní výkon/.

Do celkové klasifikace se tedy započítávají tři nejlepší výkony z pěti závodů,popř. ze čtyř. Účast na dvou či jednom závodu nestačí k závěrečné klasifikaci v soutěži relativní.

Výsledky po každém závodu budou zveřejněny na stránkách Atletiky Polička /www.atletikapolicka.wgz.cz/

Celkové vyhlášení:Na závěrečném mítinku 6.března 2015.

Časový pořad:14,00 – přihlášky a měření závodníků,osobní rozcvičení

14,15 – rozeskákání

14,30 – zahájení soutěže výškou 80cm první kategorie a postupné zapojení dalších

kategorií na svých základních výškách

ŠSK Na Lukách Polička Atletika Polička

Mgr. Stanislav Nožka Ing. Lukáš Kvapil

Soutěže atletických družstev v Krajském přeboru skončily již v září.Družstva poličské Atletiky bylo možné zaznamenat v nejmladších kategoriích dívek i chlapců a rovněž mezi žactvem do 13 ti let.Starší žákyně hostovaly ve Svitavách,starší žák závodil jen jeden ve družstvu mužů,dorostenka K.Šafářová ve V.Mýtě ,dorostenci /loňské úspěšné družsvo žáků/ pomohlo Ji.Ústí n.O. a juniorka T.Vytlačilová hostovala v Olympu Brno.

Nejmladší žáci se probojovali do finále KP, dobrou sestavu ze základních utkání nepotvrdili /muselo se vstávat v neděli/ a tak ani celkový vítěz mezi jednotlivci, Matouš Budig, tři závodníky nenahradí a zbylo pro ně místo šesté.Stejně stará děvčata o postup rovněž usilovala ,leč postupové druhé místo jim uniklo jen těsně.Příslibem je ,že jak Eliška Červená tak Eva Šlosrová v této věkové skupině zůstávají.

Mladší žákyně i letos do finálového utkání postoupily,ale ani toto družstvo nedělní závody a pravidelný trénink neakceptovalo a rovněž obětavá Zuzka Šafářová a nejmladší žákyně Eliška Červená a Adéla Bartoňová na kompletní družstva sportovních škol nemohou stačit.Výsledkem jest šesté místo v KPD.

Mladší žáci měli mezi sebou více jedinců ,kteří si přáli s družstvem uspět a taky pro to udělali více v přípravě.Na medaili nedosáhli ,ale i tak je čtvrté místo kvalitní výsledek.Bodově byli úspěšní vrhači a výškaři.Smutné je ,že chybí běžci.Na všech pěti utkáních byli Ríša Vrátný,Dominik Pospíšil a David Zahradník.Bodově byli nejúspěšnější kromě Ríši ještě Kuba Macháček a Marek Lajžner.

A tak i letos mládežnická družstva zastínilo družstvo „mužů“.Uvozovky znamenají,že věkové spektrum závodníků je pestré.Jak uvedeno výše ,startoval ve družstvu jeden žák,čtyři dorostenci,dva junioři a pět veteránů./Na ideální věkovou skupinu tak z průměrného počtu 17 ti startujících zbývá jen pět míst./ Po pomalejším rozjezdu,dvou druhých místech za exligovou Chrudimí,přišlo třetí kolo v „domácích“ Svitavách.Zde dvacet závodníků,kterým nevadilo o víkendu ráno vstát,oslabenou Chrudim zcela deklasovalo a družstvo rázem KP vedlo.Ve zbývajících dvou utkáních již bylo jasné,kdo chce KP vyhrát.Vítěznou vlnu sice v kvalifikaci pro II.ligu v daleké Bílině neprodloužili,ale i druhá příčka znamenala třetí postup do ligy za posledních 15 let.Je těžké někoho z družstva vyzdvihovat.Tento úspěch je daný atmosférou kolem.Prostě se chtěli kluci potkávat a při tom se bavit atletikou.Přesto bych přece jen zmínil dva neobvyklé momenty atmosféru dokumentující.Tak např.,když Ondra Klimeš den před maturitní zkouškou relaxoval na překážkách , v tyčce a s oštěpem.Druhým zajímavým momentem byla kvalifikační účast Dana Hájka.Ten začátkem září odcestoval na studijní stáž do Berlína.Popřál nám mnoho úspěchů v kvalifikaci s tím,že by přijel družstvo posílit,kdyby byla třebas v Drážďanech.Po zveřejnění místa soutěže přišel dopis-“no ta Bílina to je skoro totéž,přihlašte mě na pětku a patnáctku.“

Nyní tedy zbývá popřát všem atletům,aby se takto bavili atletikou i nadále.

Miloslav Červ

Chceš-li býti součástí také Týmu Hrabačů, Stavitelů a Nosičů, pak přijď již v 8.15. Startovné dobrovolné, 100kč pro ty, kteří chtějí mít permanentku na celý den, tedy také vstup na sjezdovku v Poličce, kde v po skončení Víceboje vypukne druhá část Atletické Rozlučky se sezónou 2014. 
      Přijď důstojně oslavit postup do 2.ligy Pohybem, Tancem, Hudbou, ale také kvalitním Pokrmem a Pěnivým Mokem ! Jistě se najde také čas na lajnu, sjezd na lyžích čit týmové výběhy nahoru a dolů. A to vše již tuto sobotu !!! 
Případné spacáky a karimatky sebou.
     Kdo může na Pětiboj dodat nějaké drobné věcné dary, které doma překáží - neváhejte přinést !  Rovněž také nějaké radosti od maminek typu bábovka či koláč nás jistě během závodu nezarmoutí. Naopak ! 
 
Na spatřenou se těší C.

Druhou největší a největší podzímní účast /43/ zaznamenal 19.běh Střítežské míle na 1424 m. Čtyřicet mladých i odrostlejších běžců dovršilo historickou 339 míli,což znamená uběhnutých 545 km a 451m.Bylo vytvořeno 23 osobních rekordů a 17 rekordů ročníkových. Při třetí účasti mezi chlapci zvítězil Tomáš Fliedr reprezentující Cyklo klub Sádek,před vítězem z roku 2010 Matějem Řemínkem z AC Choceň a třetí doběhla vycházející běžecká hvězda Jirka Bureš z Jedlové.Mezi dívkami využila neúčast hvězd zraněná LenkaSchauerová/ATPOL/, obhájkyni vítězství mladičké Adélce Bartoňové/rovněž ATPOL/ , chybělo na ní pět sekund,třetí skončila Pavla Šimůnková /Iscarex/.

Vítěz zaznamenal 15.čas historie a pátý čas podzimní rovnodennosti.

Potěšila účast mladších a ještě mladších závodníků a závodnic,kteří doběhli bez pláče a jsou příslibem běžeckého sportu v Poličce a i ve Svitavách či v Bystrém.Poprvé jich okusilo trať devět.Ale i do kategorií veteránů či veteránek patří dva nováčci.Každý účastník si odnesl Pamětní list se svým časem a doufejme i odhodlání si jej ještě vylepšit.Ti šťastnější navíc i potřebnou maličkost z již tradiční tomboly.

Jubilejní 20.Míle odstartuje v neděli tradičně 21.12. ,ale ještě za světla v 15:00hod.

Již dnes zvou příznivci Atletiky Polička,zvláště sekce dálkoplazů.

Vše o Střítežské míli naleznete na www.stritezskamile.wgz.cz. Miloslav Červ

Předposlední Krajské přebory v atletice jednotlivců proběhly v sobotu 13.9. na stadionu Jiskry Ústí n.O.Tentokrát zde byly nejmladší kategorie jedenáctiletých atletů.Atletiku Polička zastupovali čtyři chlapci a jedna dívka. Přebornický titul vybojovala Eliška Červená ve skoku do dálky.

V dramatickém souboji ji nevyvedlo z míry,že během této soutěže ještě závodila ve sprintu na 150m a ve vyrovnané serii skoků si dvakrát zlepšila své maximum až na 382cm.Stříbrnou medaili přidala ve sprintu na 60m a ve zmíněné stopadesátce na ni zůstalo místo čtvrté.Příslibem pro Elišku je ,že v této soutěži může startovat ještě příští rok.O rok starší Matouš Budig se na jaře připravoval na zlatý hattrik,leč zlomenina klíční kosti přibrzdila optimistické prognózy.Talent však zranění nezmění a tak stejně ve sprintech / 60m i 150m/ jasně zvítězil a na šestistovce získal stříbro.Chybějící bronzovou medaili do kolekce vybojoval Lukáš Kuda v hodu míčkem.Pěkné závody předvedl Vojta Bednář na 150m i v šestistovce,ale vždy skončil na neoblíbeném čtvrtém místě a vždy tím nejtěsnějším rozdílem.Pátým účastníkem přeborů byl z Poličky Honza Kapoun.Zlepšené dva osobní rekordy mu stačily na umístění na konci desítky.

Přes pětadvacet poličských atletů strávilo týden 4.-10.srpna v rekreačně sportovním centru v srdci Evropy, kterým je nejkrásnější údolí tohoto světadílu pod Damaškem v Pusté Rybné. Ubytování opět poskytla hájenka. Jednak její zrenovované vzdušné půdní prostory, pro miminka tradiční baby box a pro milovníky přírody stany před chalupou. Aby účastníci nerušili noční klid kručením v břiše měla na starost velitelka kuchyně Alenka. Přes tradiční český jídelníček jsme po tomto týdnu všichni ve svých biologických pasech nenašli sebemenší změnu a můžeme podzimní sezóně startovat.
Pro všechny mělo přednost centrum sportovní. Znamenalo to dvě běžecké fáze denně rozvíjející sílu,rychlost a vytrvalost pod vedením trenérky Mgr.Ještěrky. Vše probíhalo v pásmu řidšího vzduchu 750m n.m. Nejsilnější se jevil nováček Karel Radiměřský, nejrychleji sprintoval všestranný „Honzíček“, nejvíc vynosil na vrcholky hor Štěpán a a vytrvalí se zdáli všichni. Regenerace probíhala třikrát denně v místním mrazivém boxu vodní nádrže. Nejdéle regeneroval vyhublý,ale otužilý Karlos.
Odrazovou sílu získávali mladí i mladší sportovci v turnaji odbíjené dvojic, které bylo opět vyhlášeno jako Mistrovství světa v odbíjené na trávě. Bez porážky prošli soutěží Cvrk a svým již čtvrtým startem zkušený Honza Tomšů. Nejmladší si zaházeli při přehazovné,která neměla statut MS.
Sílu vnitřních svalů se některým silákům podařilo vylepšit zásluhou externího opracovníka Davida Beneše pomocí jeho, ale i dalších gumových lajn. /Zlí jazykové tvrdí, že je to sice nejdokonalejší, ale poměrně drahá šňůra na prádlo/. Viditelné svaly nabývaly přípravou dřeva do kuchyně a přípravou táboráku. Zábavné pohybové aktivity byly doplněny hrou Petanque, hvízdající raketkou, krocením opeřeného míčku a i stolní hrou Piráti. Největší úspěch měla samo tradiční karetní hra Prší. Přestože v pátek zrovna nepršelo. Překonat nakumulovanou skorotýdenní únavu pomohla svým úsměvem i psycholožka Zuzka.
Předpředposlední významnou událostí se stal 13.Mílovský TTT. Původně sprinterský, dnes již zásluhou těch ročníků i vytrvalecký triatlon, přilákal na start pátou největší účast /patnáct účastníků, pro dva nováčky povinný/, ve které nechybělo pět vítězů ročníků předešlých. Přece jen se bodový náskok těch na příčkách vedoucích historickou tabulku poněkud zmenšil. Vítězství skorospecialisty Pepy Šutery bylo letos čtvrté a od traťáku jej dělilo sedm sekund.
Předposlední významnou událostí byla nesporně SMS z Prahy, která oznámila světu, že vrhači v Poličce nevyhynou. Rozhodně tato zpráva povzbudila ty unavené před večerním výklusem a opět se zásluhou Jardina výborně regenerovalo před sezením u táboráku se zpěvy, ale bez tanců a před závěrečným putováním za Chocholem.
Poslední významná událost již byla z oblasti pochmurnější, neb to byl nedělní odpolední úklid hájenky a okolí a hlavně přesun do uklizených maminčiných prostor.

Zapsal Miloslav ČervName
Email
Comment
Or visit this link or this one