Akademické MČR v hale

V pondělí 13. ledna se v Praze na Strahově konalo každoroční Akademické Mistrovství ČR v halové atletice. Na těchto závodech mají možnost poměřit své síly a zároveň si na chvíli odpočinout od učení se na zkoušky studenti vysokých škol. Závodníci však nesoutěží pouze za sebe, ale mají možnost svými výkony pomoci v celkovém umístění své univerzitě v soutěži družstev.
Polička měla na mistrovství hned dvojnásobné zastoupení - Žanetu Petrásovou a Kristýnu Šafářovou. Obě dvě zde reprezentovaly Univerzitu Palackého v Olomouci. Stejnou univerzitu reprezentoval navíc i David Beneš, který v Poličce začínal svou atletickou kariéru. Družstvo žen z Olomouce i díky bodům, které získaly naše děvčata skončilo na 3. místě, muži skončili na místě 5.
První disciplínou, kde měla poličská atletika zastoupení, byla koule - zde Žanda překonala kromě bolesti zad i několik svých soupeřek a obsadila v početné konkurenci 10. místo za výkon 9,43 m. Poté obě děvčata zaklekla do bloků na start nejkratšího sprintu. Kristýna vyhrála svůj rozběh, vylepšila si osobní rekord a zároveň svým výkonem posunula oddílový rekord v halové šedesátce na rovných 8 s. Žaneta ve svém rozběhu obsadila časem 8,64 s druhé místo. Celkově skončily holky na osmém a šestnáctém místě.
Kristýnu po sprintu čekaly dvě skokanské disciplíny - dálka a výška. Vlivem vysokého počtu startujících se bohužel posunul časový harmonogram a obě disciplíny se překrývaly. To poznamenalo především výkon ve výšce, kde Kristýna bojovala s technikou, a s výkonem 155 cm nebyla příliš spokojena, přesto to stačilo na pěkné 6. místo. Naopak dálka jí udělala radost, jelikož si vytvořila nový osobní rekord, a skok dlouhý 5,49 m je zároveň novým oddílovým rekordem.
David měl na programu pouze jedinou disciplínu - skok vysoký - o to lépe se však na ni mohl soustředit. A vyplatilo se mu to! Skočil rovných 190 cm, což znamená vyrovnání absolutního osobního rekordu a vylepšení halového maxima o 2 cm.
Na závěr šampionátu přišel zlatý hřeb (a to doslova) - štafety na 4×200 m. Kristýna jako členka štafety Univerzity Palackého získala zlatou medaili za vítězství v čase 1:43,83 s.