ateltika_policka_vlajka.jpg

Družstvo mužů druhé v prvním kole KPD

V neděli ráno, kdy se Polička probouzela do kocoviny po víkendovém Rockoupání, se několik atletických nadšenců sešlo již tradičně „u semaforu“, aby odsud vyrazili na první kolo Krajského přeboru družstev Pardubického a Královehradeckého kraje, které se konalo v Týništi nad Orlicí. Naše výprava čítala osm startujících atletů, trenérské duo – Petra Macha a Mílu Červa -  a jednu skalní fanynku – Léňu. Přímo v Týništi se k týmu ještě připojil sám předseda Lukáš Kvapil.
Závody jsme započali ve velkém stylu, když jsme v první disciplíně - 110m překážek - obsadili první, třetí, čtvrté a páté místo! Po velkém boji s pardubickým závodníkem vyhrál Honza Tomšů parádním časem 16,80. Třetí doběhl Ondra Klimeš, čtvrtý Petr Klíma a pátý Standa Nožka, který se při závodě bohužel zranil a do zbylých disciplín už tak nezasáhl. To, že nám překážky jdou, jsme potvrdili i na 400m přek. Honza je zaběhl poprvé pod minutu (59,60) a skončil druhý, bodovali i Klímič a Tomáš Soukal za sedmé, resp. osmé místo. Petr k tomu přidal třetí místo na osmistovce a Souky osmé ve výšce.

Další disciplínou, kterou jsme ovládli, byla stovka. Jirka Machek ji vyhrál v novém oddílovém rekordu 11,30! Finále B pak patřilo Filipu Slanému. Oba junioři si pak vyzkoušeli trojskok, kde také vybojovali cenné bodíky. Na Filipa poté čekala jeho nejsilnější disciplína 400m, ve které skončil třetí v osobním rekordu 53,10.

Na dlouhých tratích bojoval Kája Radiměřský, když bral krásných osm bodů za třetí místo na 3000m a sedm bodů za čtvrté místo na 1500m.

Ve vrzích úřadoval Lukáš Kvapil. V průběhu dne stále zlepšoval svá umístění a postupně obsadil páté místo v kladivu, třetí v disku a druhé v kouli. Sekundoval mu Ondra, který obsadil sedmé místo v kladivu a šesté v oštěpu – obé v osobním rekordu.

Závodní den jako vždy ukončily štafety, ve kterých čtveřice Souky, Honza, Filip a Jirka obsadila třetí místo, a i díky tomu jsme v celkovém součtu bodů udrželi krásné druhé místo za suverénními vítězi z AC Pardubice.

Druhé kolo se koná v neděli 12. 6. v Hradci Králové. Dokážeme v něm potrápit Pardubice?                                    

Kompletní výsledky závodu jsou k dispozici zde.
13316949_10209611002701906_274916768353909274_o.jpg
02.06.2016 00:20:29
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one