Hodnocení roku 2018

I nadále hlavní cíl Atletiky Polička je zaměřen na soutěžní činnost. V uplynulém roce se Poličský atletický dres objevil na startu a v cíli celkem v devětasedmdesáti soutěžích různých druhů a typů.

Třináctkrát Poličští atleti splnili podmínky opravňující ke startu na MČR. Jedinou medaili z mistrovství přivezl veterán Miroslav Štyndl v přespolním běhu šedesátiletých. Těsně pod stupínky

vítězů čtyřikrát zůstala akademička Kristýna Šafářová v dálce, ve výšce a ve sprintech na 100 a 200m. Do desítky nejlepších v ČR se ještě vešel akademik Ondra Klimeš v hodu diskem a starší žák Marek Bukáček na 3000m. Cenné 13. místo vybojoval starší žák Honza Kapoun ve stýplu a 14.Bára Turbaková v půlmaratónu. Dalšími účastníky MČR ještě byli Karel Radiměřský v půlmaratónu a Adéla Bartoňová běžela dobrý závod v přespolním běhu.

Umístění v desítce nejlepších jednotlivců Krajského přeboru Pardubicka bylo dvacet tři. Medailí bylo však žalostně málo, pouze čtyři. Všechny zajistili běžci. Přebornický titul získal nejstarší z nich veterán Tomáš Fliedr ve stýplu. Dvě pak Karel Radiměřský rovněž ve stýplu a v silničním běhu na 10 km. Jedinou pro nastupující generaci vybojoval Honza Kapoun pro změnu ve stýplu.

V krajských přeborech družstev startovalo šest družstev. Polovina z nich byla medailově úspěšná. Tradičně se dařilo mužům, kteří opět byli stříbrní a sympatické bylo, že se v týmu objevilo i šest žáků. Rovněž stříbrné medaile si z finálových bojů přivezli ti nejmladší chlapci mladší jedenácti let ve složení S. Šafář, Š. Šafář, T. Mach, V. Král, J. Švejda a T. Šafář. Třetí medaili a jedinou pro dívky vybojovalo při své premiéře v KP družstvo žen. V kvalifikačních skupinách skončili pak mladší žáci, mladší žákyně i nejmladší žákyně. Závodníci mládežnických kategorií pak hostovali v sousedních týmech. Žáci a žákyně pomohli sousedním Svitavským k medailovým umístěním. Jediná juniorka Žaneta Petrásová to s juniorkami V. Mýta dotáhla až do finále MČR.

Běžecká část Atpol se navíc ještě činila v „Pohárech“. Nejcennější umístění, vítězství mezi muži B ale i celkové napříč kategoriemi vybojoval v Poháru Iscarexu Tomáš Fliedr. Stříbrný pohár si odvezl Marek Bukáček a bronz patří Honzovi Krištofovi.

Dalšími aktivitami ATPOL je pořádání veřejných sportovních akcí. Nejznámější je Běh kolem Poličských hradeb, konaný již po padesáté třetí. Každým rokem patří v Poháru Iscarexu k nejpočetnějším. Běžecká Střítežská míle se již po 36.konala rovněž s podporou ATPOL. A soutěž ve skoku vysokém ZŠ Na Lukách OPEN nepodporuje pouze zmíněná škola, ale i ATPOL.

V závěru roku pak došlo k obměně vedení spolku. Pro pracovní vytížení odstoupil předseda Lukáš Kvapil, ve výboru zůstal ve funkci ekonoma. Novým premiérem je Ondra Klimeš a třetí člen výboru je Lenka Schauerová.

Ekonomicky spolek podporuje hlavně Město Polička a Český atletický svaz. Významné je i poskytnutí tréninkových prostor ZŠ Masarykova. Všem těmto institucím patří velký dík.