ateltika_policka_vlajka.jpg

Karanténní soutěž - Přece neshnijeme...

Zdravím atlety.
 
Situace je taková, jaká je. Určitě nebudeme riskovat zdraví ani svoje, ani druhých.
Možná někteří přece jen se jdou proběhnout.
Já však pro všechny vyhlašuji soutěž, která se jmenuje tak, jak je nadepsáno.
A aby byla motivace, pro nejlepší i nějaké to malé ocenění. Ale pozor, sliby, chyby.
Ale k věci. I doma, v obýváku, ale i v kuchyni se dá sportovat. To nemluvím o umývání oken či nádobí. Někteří si možná pamatují test zdatnosti, ti mladší pak Odznak zdatnosti Olympijských vítězů.
 
Tak konkrétně pro začátek:
Posílíme dolní končetiny – stačí baťoh na záda, naplnit učebnicemi a dvě minuty či dle toho, jak se cítíme, děláme nejprve podřepy, dřepy ne, neničte si kolena, a po procitnutí z bezvědomí výpony – to známe, děláme u žebřin.
Kontrola: skok do dálky z místa. Znamená to uzmout mamince krejčovský metr a nějaký důvěryhodný příbuzný to změří. A mě to na mail (Miloslav.Cerv@seznam.cz) pošlete a já to dám do pořadí. A vždy, kdy se vylepšíte, pošlete opravu. Věřím, že Ondra to pak za několik dní dá na stránky.
 
Poté: Posílíme břišní svaly. Nejlepší je tradiční „Alaáh“.  Kontrola pak bude klasický leh-sed /hačačá – hajajá/ - po dobu dvou minut. Ruce neustále spojené ZA HLAVOU a lokty se vždy při hačačá dotknout opačného KOLENE. Při hajajá pak úplně dolehnout.
Kdo se nestydí, opět svůj výkon pošle do pořadí.
 
A pro začátek nás ještě svrbí ruce. Tak klasické kliky. Protože hrajeme fair, nahoru vždy jdeme do napnutých paží a zadek nevystrkujeme do oblak, při pohybu dolů si pod hruď položíme nejlépe molitanový míček, může být i malý polštářek. Ta peřina opravdu ne. A tou hrudí, jo jo holky ty se maj, se dotkneme toho míčku či polštářku. To platí sami hlavně pro výkon kontrolní, nebo lépe soutěžní. Tam cvičíme minutu.
 
Tak pro začátek – první výkony / ohroženého druhu /– jsou tyto:
skok = 138 cm
(hajajá = 8 hodin)
(hačačá= 3 minuty)
Pardon, to je z jiné činnosti.
Leh-sed = 67
kliky = 46
  
P.S. Už se na vás těším v tělocvičně, kde své nahlášené výkony ještě vylepšíte.
      První ukončení soutěže bude Apríl.                                 Míla
 
23.03.2020 21:15:36
O.K.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one