ateltika_policka_vlajka.jpg

Krajské přebory Pardubicka v hale

Tradičně v Jablonecké hale se uskutečnily KP v neděli 31.ledna. Poličská atletika byla zastoupena skromně- pěti závodníky. Náročný celodenní program s odjezdem o půl šesté a návratem podvacáté hodině silně prověřil vztah k tomuto sportu.
Výkonnostně patřili všichni zúčastnění do krajské špičky. Nejúspěšnější byla ml. žákyně Lucka Vyhnálková. V obou skokanských disciplinách vybojovala medaile. Ve výšce výkonem 143cm byla třetí a v dálce 426 cm stačilo tentokrát na stříbro. Po půlroční zdravotní pauze se opět v sektorech a na dráze objevila ještě o rok mladší Eliška Červená. A jako jediná z ročníku 2004 se dostala do finále sprintu,kde jí na šestém místě časem 9,18 od medaile dělilo 12 setin. V dálce měla trošičku smůlu neb v době finále probíhaly základní skoky a tak jen jediný cm chyběl k postupu mezi nejlepší. Výkon 386 cm tak stačil na devátou příčku. Třetí dívkou byla Adéla Bartoňová,která závodila v silně odlišných disciplinách. V běhu na 800m taktickým výkonem v celém závodu proběhla cílem šestá a poté ve vrhačské soutěži vybojovala o stupínek lepší umístění. Oba výkony – 2:57,66 min. a 7,45 sec. byly samozřejmě osobními rekordy.
Mladší žáky zastupoval pouze Honza Jelínek. Na rozcvičení si střihl šedesátku a pak již závodil ve svých silnějších sportech. V běhu na 800m dravým sprintem se stihl odpoutat od konce startovního pole a skončil na lichotivým sedmém místě. V soutěži dálkařů si vedl poté jako zkušený skokan, dvakrát si vylepšil „osobák“, třikrát překonal čtyřmetrovou hranici a ve finále mu patřilo místo šesté. Jako pátý se uvedl diskař Michal Tulis. Na rozcvičení si rovněž zkusil šedesátimetrový sprint, osobní rekord ještě nestačil na umístění mezi nejlepšími, ale hned po doběhu si vylepšil vrh čtyřkilovou koulí o metr na 9,01 a skončil na pátém místě. Odpoledne naběhané tréninkové kilometry využil na třísetmetrové trati,zde vyhrál rozběh, samozřejmě OR, umístění na sedmém místě a čas 45,86 . K medaili chyběla jedna sekunda a dvacet setin. Členkou malé výpravy byla ještě juniorka Kristýna Šafářová, startující již v dresu Vysokého Mýta. Ve všech třech startech získala medailové umístění a s výkony ve výšce /153cm/ a v trojskoku /OR 10,86/ byla v této fázi přípravy velmi spokojená.
Pro mladší žactvo byly KP zároveň druhým kolem Zimní ligy družstev.
04.02.2016 20:51:49
D.Beny


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one