Krajské přebory v hale 2017 - Jablonec 5.2.

Velice neutrální název nevystihuje žalostnou  účast Atletiky Polička na letošním KP v hale. Malou mírou to ovlivnila nemocnost a zranění, velkou mírou to ovlivnila pohodlnost a klasická neochota  mladých „atletů“ ukázat na veřejnosti výsledky své tréninkové píle.

S těmito vlastnostmi naštěstí se nepotkala trojice dívek.

Nejmladší z nich, ml. žákyně Eliška Červená, navíc stihla v pátek se stát mistrní Moravy a Slezska ve sprintu na 60m /2x OR 8,40/ a na 150m byla druhá /rovněž OR 20,63/. V neděli již přemožitelku nenašla /zvlášť když nebyla technickou delegátkou přijata do závodu se staršími žákyněmi/ a 60m ještě o setinku vylepšila /8,39/. Stopadesátka rovněž tedy vítězně za 20,71.

Prostřední z nich, dorostenka Žaneta Petrásová, konečně uvěřila, že má vlohy pro sprint a na 60m závodu OPEN se probojovala do finále. Zde získala 4. místo a slibný čas do tréninku – 8,49. Ve „svém“ vrhu koulí ji ve vzdálenosti 9,91 chybělo osm cm na medaili. A závěrečné vystoupení ve dvoustovce přinesl čas pod 30 sec- 29,95 a místo osmé.

Nejstarší z nich, juniorka Kristýna Šafářová, pod vlivem dýchacích potíží, se rozhodla pro účast v tradičních skocích. Dle očekávání nejúspěšnější byla hned v prvém - do výšky. Celý závod bezchybně zvládla až na 161 cm, kde k překonání chybělo to štěstíčko. Přesto skočených 158 cm ji v současnosti zařadilo na 13. místo tabulek a tím zaručuje účast na MČR.V kraji je druhou nejlepší závodnicí KP. Druhé vystoupení v dálce již tak úspěšné nebylo. Zde byla sice první, ale první nepostupující do finále. Výkon 478 cm ji nepotěšil a chce do tréninkového procesu zařadit více odrazů. V posledním závodě v trojskoku nenašla nejen přemožitelku, ale i soupeřku a snad i proto jejích regulérních 10,68 i dalších výkonů přes deset metrů se pořadatelé neobtěžovali uveřejnit. I tyto výkony by ji opravňovaly k postupu na MČR.                                                MČ

Kompletní výsledky k nahlédnutí na webu ČASu.