ateltika_policka_vlajka.jpg

MČR dorostu a juniorstva na dráze pro rok 2016

Poslední červnový víkend hostil slezský Třinec výše uvedené věkové kategorie. Na základě jarních výkonů se kvalifikovali z Atpol dva junioři a kdybych nepřemýšlel a klikal, byli by tři.

V sobotu závodil Honza Tomšů, pak Jirka Machek a nakonec ještě opět Honza.

V horku a dusnu přímo z pekla nejprve Honza zaostal v pravé poledne za svým OR na 110př. o jedinou setinku a stal se tak 17. nejlepším juniorem v roce 2016. Za hodinu se Jirka pokoušel protlačit do finále stovky. Vítr -4,4m rozhodl odložit tuto snahu na příští rok. Nebo na dvaadvacítky? Do finále postoupili kluci z dvojky a Jirka nakonec byl spokojený se 16. místem. Tři hodiny se Honza potil ve stínu a čekal na rozběhy dlouhých překážek. Na finále si netroufal. Ale prohnat soupeře ano. Výsledkem nakonec v saharském počasí bylo dokonce vylepšení OR, i když o jednu setinku a místo dvanácté. Následoval transport do domácí péče. Druhý den čekala Jirku již jen dvoustovka. O jedenácté, čas startu, na rozdíl od přecházejícího dne se strhla bouřka. Pořadatelé měli rozum a start tak odložil. Voda s tartanu zmizela a louží bylo minimálně. Jiří bojoval statečně, opětovné čtvrté místo v rozběhu znamenalo celkem dvanácté místo v ČR.

Jak vidno vodácký kurz oběma prospěl. Rozhodně na tento model závěrečné přípravy /rozhodla trenérská rada/ příští rok opět přistoupíme. Dokonce pádlování je ten nejlepší lék na protažení a posílení zádového svalstva, které Jirkovi neumožnilo poslední tři týdny vyklusávat.

Stejný model závěrečné přípravy zvolila i Kristýna Šafářová, která se ve Třinci objevila hned ve třech skokanských soutěžích. Ovšem v ošumělém vysokomýtském dresu. Tři umístění v první desítce hovoří ve prospěch psychologického působení během posledního týdne.

A tak trenérská rada rozhodla, že si je ponecháme i pro příští rok /kdo by taky dělal výsledky/,
a ještě koupíme zpět Kristýnu, budeme-li na to mít.                                    Za trenérskou radu  MČ

 
Podrobné výsledky samo na atletika.cz

01.07.2016 16:34:09
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one