ateltika_policka_vlajka.jpg

MČR ve vícebojích očima Matouše Budiga

Praha, MČR víceboje 2016

Zúčastnil jsem se MČR ve vícebojích na atletickém stadionu v pražské Slavii. Samotné mistrovství začalo už v pátek 20. května 2016, kategoriemi mužů a žen. V sobotu se přidaly další kategorie, avšak nejmladší kategorie, ve které jsem byl i já, se přidala až v neděli 22.5.
Kvalifikoval jsem se z 15. místa na závodech ve Svitavách. Celkový počet startujících v naší kategorii byl 20 závodníků. Na stadion Slávie jsme přijeli v neděli kolem desáté hodiny dopolední. Podle harmonogramu první disciplína začínala v 11:15. Moje kategorie mladších žáků soutěžila v pětiboji, který se skládá z 60m překážek, hodu kriketovým míčkem, sprintu na 60m, skoku do dálky a nakonec během na 800 m. Po přihlášení a obdržení čísla jsem se šel připravovat na první disciplínu - 60m překážek. Pro mne byla tato disciplína velice úspěšná, kdy jsem si dokázal udělat osobní rekord s časem 9.71. Po překážkách jsem držel 5. příčku. Poté přišel na řadu míček, ve které se mi už tolik nedařilo, hodil jsem 47.87m, ale i tak jsem klesl pouze o jedinou příčku a dostal jsem se na 6. místo. Následoval sprint na 60m, což je pro mne oblíbená disciplína, kterou jsem zaběhl poměrně dobře i ve velkém protivětru za 8.14 s. Po této disciplíně jsem opět klesl o jednu příčku a držel jsem průběžně sedmou pozici. Další disciplínou byla dálka, ve které jsem mohl hodně ztratit. Přeci jenom jsem měl osobní rekord pouze 4.35 m, což není moc na to, abych udržel první desítku. Musel jsem proto skočit alespoň 4.50 m. To se mi nakonec podařilo. Po této disciplíně jsem se propadl na 9. místo a čekala mne poslední disciplína - 800 m. Mým velkým snem bylo udržet se v první desítce, proto jsem do této disciplíny vložil opravdu hodně úsilí.  Po celém dnu už jsem toho měl ovšem plné zuby a zaběhl jsem čas 2:37. Avšak i díky tomuto času jsem si 9. příčku udržel o pouhé dva body před desátým místem. Celkem jsem nasbíral 2105 bodů, což je pro mne veliký úspěch a osobně jsem s tímto výsledkem spokojen.

Závod byl podle mého názoru dobře zorganizován a jsem velice rád, že jsem se něčeho takového mohl zúčastnit. Velice bych chtěl poděkovat mému trenérovi panu Miroslavu Červovi, který mne po celou dobu vedl a podporoval a díky němu jsem dokázal učinit takovýto výsledek. Doufám, že budu mít i v budoucnu štěstí a na takový závod se ještě někdy podívám.
 
Matouš Budig


Výsledky celého MČR naleznete zde.
26.05.2016 21:16:21
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one