ateltika_policka_vlajka.jpg

Mladší žactvo má jaro „za sebou“

Třetím závodem KPD se mladší žactvo rozloučilo s jarní sezónou ve středu 8. 6. v UO. Obě sestavy před závodem zvyšovaly vrásky ve tvářích zainteresovaných. /Nezbytné „výlety“. / Leč obě družstva se s tím vyrovnala tím nejlepším způsobem.

Dívky opravdu nejsou pověrčivé. Třetí závod a potřetí nastoupily ve třinácti! Asi opravdu Chvojkovice - Brod. A docela je zajímá atletika. Jedničkou opět byla Lucka – tentokrát ji bylo třeba ušetřit od dálkových skoků. A tak pro změnu po výšce i překách pro změnu vyhrála i vrh koulí. Pochopitelně oddílákem. Nejen krajáky, ale i dnešek zastihl ve formě spolehlivou Elišku. Konečně se na startu objevila atletiku trénující šikovná gymnastka Maruška. /S výškou nebyla spokojena/.A což teprve obě hostující Markéta se Sárou! Vždy jistota velkých bodů. /Neinformovaný rozhodčí se ptal, zda Sára ví, že běží dvě kola. Po závodě už věděl, že to opravdu ví/. A rozhodně bylo dobře, že nastoupily na trénink ty nejmladší – další Eliška, další Lucka, Klára, Ema i Bára. Třetí předprázdninové kolo vždy nabízí volnější startovní listinu a tím dosažitelné bodíky i pro ně. A pro štafetu jsou třeba všichni, kteří udrží kolík v ruce. To však nepotřebovala již opora Žaneta, jak ve výšce, tak ve sprintu. A svou přítomností soupeře uváděla v respekt Brigatte. Zvláště v hodu míčkem. „Pane učiteli, budu ještě házet? No jaké máš číslo? Asi 16. No jestli budeš v osmičce…  Kde je sakra ta šestnáctka? No dyť seš druhá. Tak ještě budeš!“   A tak byla druhá. V prvních závodech. Sečteno, podtrženo – děvčata opět zvítězila a vedou již o šest bodů. A pokud nastoupí v září do posledního závodu alespoň tři dívky a získají jeden bod, skupinu vyhrají!!!

Chlapci se rovněž pověrčivostí nezabývali. Nastoupili v rekordně početné sestavě čítající slovy osm žáků. Aby nahradili třicetibodového Matouška, sáhli do rezerv nejmladších žáků, jichž byla rovná polovina. A výsledek se dostavil. Oči si nezkazili ani při čtení závěrečných výsledků, lakonicky informující, že ve vzestupné tendenci / čtvrtí, třetí/ jsou tentokrát druzí. S chybějícím jedním bodem do stovky. Roli jedničky po MB převzal vysoký, univerzální a ještě k tomu trénující Honza. Na rozdíl od krajáků se tentokrát dařilo druhému Honzovi, který dokázal již podruhé porazit krajského přeborníka ve výšce. Třetí Honza sice famózní míček z Litomyšle nezopakoval, ale všude bodoval. /Roč.06/. Konečně nic nebránilo talentovanému Lukáši klukům pomoci svými nůžkami.   A že házet umí, dokázal již před dvěma roky medailí z KP. Druhým pravidelně trénujícím je Marek. A již patří do desítky nejlepších v kraji. Pro družstvo je ochoten startovat kdekoliv. A co ti malí? Matouš, Samuel a Kristián? Bez nich by nebyla sedmička za štafetu. Bez nich by se neběželo finále šedesátky. Budou za pár let oporami v lize?

Takže mise splněna. Kluci dnes druzí, celkově navýšili náskok před Žamberkem o bod a snížili náskok Litomyšle na bod.                            MČ

P.S. A že tam nejsou příjmení? Příznivci ATPOL dobře vědí, o koho se jedná.

Kompletní výsledky (i s přijmeními :) ) naleznete zde.

 

11.06.2016 10:20:38
O.K.
Všem členům a příznivcům Atl.Polička nabízím produkty firem MIZUNO(kompletní sortiment) a SCOTT(pouze boty a oblečení na běh).Sortiment obou firem si můžete prohlédnout na www.mizuno.cz a www.scottsports.cz,nebo u mě ve fa SKLORAM(u kruháče) v tištěných katalozích.Členové Atletika Polička mají 15-20% slevu. Josef Chmelík-tel:606753188
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one