ateltika_policka_vlajka.jpg

Mlži a Plži se bavili při atletice i atletikou…

Narychlo zorganizovaná Zimní liga smíšených družstev mladšího žactva / zkr. ML.ž. = mlži/ a nejml. žactva /= plži/ měla první závod v hale tunelu v Pardubicích v neděli 22.ledna. Vlaky měly výluku a tak byl tunel bezpečný. Startovala jak uvedeno pouze družstva smíšená. Jehličnatá a listnatá se tentokrát vyskytovala jinde.

Je jasné, že tyto geniality jsem nemohl vymyslet já. Jsou důkazem, že závodníci byli v psychické pohodě a nebyli v Pardubicích kvůli předstartovnímu stresu, ale -POZOR- užít si atletiky. To užívání se mi líbí čím dál víc…

I stávající pedagogický doprovod byl v pohodě /výborné kafíčko/. A i budoucí ped. doprovod /Míša s Nikčou/ byl v pohodě /a k tomu to sluníčko/.

A protože atletické stars Atpol se v týmech nevyskytovaly, nebyl žádný tlak ze strany sponzorů a trenérů na výsledek družstev. A tak bez stresu mohl Marek Bukáček běžet rychlý kiláček /3:41/ a ještě k tomu ten rým. Koulí vrhl skoro devítku. Rovněž další z mlžů Bára Otcovská km za 3:53!!! A maličký plžek startující za mlže Natálka Kadidlová za 4:05!!! Pěkné bylo se dívat na Tomáše Macha /plž 2007/ při šestistovce /2:14/. A to se stačil ještě prodrat do finále šedesátky. Také tak plž startující za mlže Magda Otcovská ve svém třetím závodě ve výšce opět atakovala oddílový rekord. Má na to ještě jedenáct měsíců, aby těch 120 skočila. Až zapomene na podlitiny způsobené pádem na lať. A tradičně na místě se naučila vrh koulí a byla z toho sedmička.

Divácky atraktivní byl závod ve štafetách. Zvláště závod mlžů. Za Atpol nastoupila čtyři děvčata Jedna menší než druhá-Lucka Ptáčková, Natálka, Klárka Machková a Bára. Proti nim Chrudimští – napodobující blahovičníky a na posledním úseku ještě kluk. Ale tzv. Opičí dráha je nejen o rychlosti a dlouhých nohách. Naši skřítci se pod překážky vešli lépe a ty dlouhánky je nosily sebou na zádech. Tím naše naděje trvala až do posledního metru. Tam nás přece jen ten kluk udolal.

Další slušné výkony předvedli dálkaři plžů. Musím se podívat, kolik písku chybělo v doskočišti. Jáchym Adamec 343, Verča Červená 342, Ema 314, Honza 310 a jen Karolíně se tentokrát nepovedl  pořádný skok. A na závěr největší překvapení – Ema „milovník“ házení patřila mezi nejlepší v hodu plným míčem.


A jak to všechno dopadlo? Tak to je až v dalším díle!!!
P.S. Autorem  úvodu je nepřímo Honza Lichtág.                                                               MČ                                           

 

28.01.2017 18:41:52
O.K.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one