ateltika_policka_vlajka.jpg

Úspěšné Krajské přebory jednotlivců žactva

V neděli 21. června ve Svitavách proběhly Krajské přebory jednotlivců mladšího a staršího žactva. Atletika Polička měla početné (dvanáctičlenné) zastoupení: 4 mladší žákyně – Sáru, Míšu, Adélku a Lotku; 2 mladší žáky – Sama a Honzu; 4 starší žákyně – Emču, Náťu, Majdu a Klárku a aby se to nepletlo i 2 starší žáky – Vaška a Joela.
Výprava to byla skutečně úspěšná! Sam ve všech disciplínách, do kterých nastoupil, získal medaile (i přesto, že byl s výkony spíše nespokojen). Bylo z toho vítězství v dálce a dva bronzy z 60 m překážek a oštěpu. Další bronzovou medaili přidala Majda v kladivu, když poprvé přehodila 20 metrů. K tomu přidala ještě 5. místo v kouli a 8. v disku.

Bájnou dvacetimetrovou hranici překonali v kladivu i VašekJoelem, kterým to stačilo na 5., resp. 7. místo. Vašek k tomu přidal 8. místo z disku a Joel 9. místo v kouli – oba s pěknými osobními rekordy.

Míša si odbyla svou závodní premiéru. Když poprvé v životě startovala z bloků, postoupila do finále 60 m osmým časem. Když v něm podruhé zaklekla do bloků, bylo z toho už skvělé páté místo. Jako zkušená sprinterka pak zaklekla do třetice v běhu na 150 m a doběhla si pro úžasné 4. místo jen 5 setinek za bronzem.

Pátých míst jsme získali opravdu mnoho. Další dvě uzmul Honza – v bězích na 150 m a 1500 m. Sára vyskákala ve výšce též páté místo a k tomu přidala 7. místo z finále šedesátky.
Ema doběhla, jak jinak než pátá, v běhu na 200 m překážek a k tomu přidala společně se Sárou, Klárkou a Náťou další páté místo ve štafetě 4x60 m. Poslední dvě jmenované přidaly šestá místa – Klárka v běhu na 300 m a Náťa ve výšce.

Nejmladší účastnice zájezdu Adélka a Lotka nám dělaly radost hlavně svým zápalem. Společně bojovaly na 150 m a v dálce, Adélka běžela ještě 60 m a Lotka 800 m.
Děkuji všem za vzornou reprezentaci oddílu a těším se na další závody.
                                                                                                                                                             Ondra Klimeš
Kompletní výsledky mladšího žactva zde a staršího žactva zde.
Fotogalerie ze závodu na rajčeti.
24.06.2020 21:36:40
O.K.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one