ateltika_policka_vlajka.jpg

Úspěšné vystoupení (nej)mladšího žactva v Zimní lize

Podhoubí opět zazářilo – poličské atletické mladší žactvo třetí v Zimní lize, nejmladší žactvo čtvrté!
Posledním, tentokrát finálovým kláním skončila atletická Zimní liga v pardubické hale smíšených družstev. Jde o soutěž dlouhodobou, letos byla jen v období tří měsíců, ale stala se již prestižní. Soutěž pro jedenáctileté a mladší je dvoukolová, mladší žactvo navíc vždy čekají krajské přebory v Jablonci. V konkurenci třinácti a čtrnácti družstev je prvním úkolem proklouznout do finále. I přes malou početní, ale kvalitní účast na KP se to podařilo oběma družstvům. Ti mladší postoupili jako čtvrtí a ti mladší starší o jeden stupínek níž, když na finále mělo nárok jen šest nejlepších. Do finále v neděli 13. března však obě družstva jela téměř ve standartních sestavách, což dalo tušit dobrý výsledek. Ten se také dostavil.
Rozhodně obhájení čtvrté postupové příčky pro M.Němce,J.Krále,B.Otcovskou,V.Červenou,
K.Machkovou,J.Adamce,J.Lichtága a E.Šlosrovou je velký úspěch. Sportovně smutné je, že to bylo jen s pětibodovým odstupem. Přejeme jim, aby toto zimní nadšení vydrželo i do jarních měsíců. Lépe ještě do dalších roků.
Závodníci o rok a dva starší rozhodli o postupu až ve třetím kole v půlce února. Pořadím sice k favoritům nepatřili, ale sestava dávala tušit úspěch. Ten se také dostavil. Nerad kohokoliv z družstva vyzdvihuji, v soutěži týmové je potřeba i té pověstné „myšičky“. Kolikrát již rozhodlo, že závodník nebyl poslední, ale předposlední. Po zveřejnění podrobných výsledků si každý toto zhodnotí sám. Nezbývá než popřát další úspěch M.Budigovi,L.Vyhnálkové,E.Červené,J.Kapounovi,
J.Jelínkovi,A.Bartoňové,M.Mourové,M.Sauerovi a P.Srnské se stejným dodatkem jako u těch mladších. Pro potvrzení „pověstné myšičky“ - stačilo získat o osm bodů více /každý závodník tedy v jedné disciplíně o jedno umístění lepší/ a zlatý vítězný Pohár by putoval do Poličky.
Tento úspěšný výsledek jistě dodá dalších sil i vedoucím družstev Martě Schauerové a Lence Schauerové.
Miloslav Červ
17.04.2016 22:51:53
D.Beny


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one