ateltika_policka_vlajka.jpg

Závěrečný závod ZŠ Na Lukách OPEN ve skoku vysokém

V pátek 3.března skončil další ročník soutěže ve skoku vysokém. Posledního závodu využilo si vylepšit bilanci či zamíchat konečným pořadím sedm dívek a osmnáct chlapců. 

Důvod neúčasti a nevážení si svého vlastního snažení byl různý. Zajímavé bylo, že ještě poslední závod byl první pro dva závodníky a jednu dívku.
Bilance početnosti závodníků během toho půlroku historickou tabulku neohrozila ani v jednom kole. Dívek s jedním startem bylo devatenáct, chlapců třicet. Všech pěti kol se zúčastnilo kvarteto chlapců – Tomáš Bednář, Standa Nožka, Tomáš Soukal a Ondra Klimeš. Počet tří startů pro hodnocení v soutěži kvality o Titul nejšikovnější výškař splnilo čtrnáct dívek a dvacet chlapců. Sportovní bilance i přes počet ročníků a jednotlivých závodů se opět pohnula kupředu.

Absolutní výkony vylepšil nejmladší Pankrác Boháč a dvě dívky – Lucka Vyhnálková a Kristýna Šafářová. V „relativitě“ se zápisy pohnuly o jeden víc. Zasloužily se o to tři dívky – úplně nejmladší závodnice Jana Nyklová, dále Eliška Červená a opět Kristýna Šafářová. Z chlapců doplnil zápisy prostřední z bratrů Boháčů Servác.

Ještě početnější byly změny v celkovém hodnocení v soutěži o titul Nejšikovnější výškař. Opět se o to zasloužily více dívky – Natálie Kadidlová, Eliška Červená, Kristýna Škrabalová a Kristýna Šafářová hned dvakrát. Z chlapců to byl opět ten nejlepší – Servác Boháč.

 A úplně nejpočetnější změny byly zaznamenány v hodnocení absolutním – celkem osmkrát se zápisy doplňovaly zásluhou Veroniky Červené, Magdalény Otcovské, Lucky Vyhnálkové /2x/, Kristýny Šafářové /2x/, Pankráce Boháče a Daniela Zoicase. I v posledním závodě toho využili čtyři ze jmenovaných – Natálie Kadidlová, Kristýna Šafářová /ta dvakrát/, Daniel Zoicas a Servác Boháč.

Kromě poděkování závodníkům za účast, snahu a předvedené výkony patří velký dík Martě Schauerové v roli rozhodčí na laťce, jejím pomocnicím Míše a Nikole, Standovi Nožkovi za přípravu areálu, vedení ZŠ Na Lukách za poskytnutí areálu /nemuselo být startovné/a vedení Atletiky Polička za financování závěrečných odměn.

A tak na závěr by se hodilo ono rčení - “Král je mrtev, ať žije král“.

Čímž chci říci, že bych rád se s vámi opět potkal při dalším skákání „na louce“.

                                      Miloslav Červ

Výsledky ke shlédnutí a stažení níže:

09.03.2017 12:27:55
O.K.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one