Inu každý to má nalajnované dle svého. V minulé zprávě jsme se dočetli, že výškaři a výškařky oslavili tuto událost svými tříkrálovými výkony. A opravdu důstojně.

Pro běžce je pak přímo odpoledne na Nový rok připraven zhruba čtyřkilometrový závod napříč Chrudimí. V něm se blýskl dresem Atpol a výkonem veterán Mirek Štyndl. Celkově doběhl v čase 16:31 spolu s Pavlíkem Rybišárem na 37. místě a mezi dědy do 64 let stál na bedně jako druhý!!! Blahopřeju.

Ale ještě důstojněji oslavila vstup do sezóny 2017 mladší žákyně Eliška Červená. Již ji dlouho provokují sprinterské oddíláky. Proč asi? Skoro dvacet let je ovládá její mamka Lenka!!!

A tak Eliška v neděli si vyjela na KP Moravskoslezského kraje do haly v Ostravě. Nebudu vás napínat. V konkurenci téměř celé Moravy na 60m vybojovala finále a v něm získala bronzovou medaili. Čas 8,57 je jen setinku za nejlepším elektrickým časem Atpol. Na mamku schází těch setinek víc. A uvolněná dobrým pocitem pak suverénně vyhrála sprint na 150m.Tam si vyrovnala svůj vlastní oddílák elektrikou měřený – 20,90. Tak blahopřeju dvakrát.     MČ

Vítězí Lucka Vyhnálková /150cm/ a Bonifác Boháč /160cm/.

Oslavit vstup do roku 2017 soutěží ve skoku vysokém se rozhodlo v pátek 6. ledna dvacetsedm skokanů. Jedenáct dívek a šestnáct chlapců. Soutěž o titul Nejšikovnější výškař se tak přehoupla do druhé poloviny. Konkrétně ještě čekají dva závody.

...

Atletika Polička,spolek a ŠSK  při ZŠ Na Lukách Polička

P  O  Z  V  Á  N  K  A
ke 3. závodu  ve skoku vysokém o titul Nejšikovnější výškař
ZŠ Na Lukách OPEN

Datum:tento pátek 6.ledna 2017                                Místo:hala ZŠ Na Lukách
Prezence :od 13,45                                                  Začátek závodu: ve 14,30 výškou 80 cm

Zvou:   Marta Schauerová                    Stanislav Nožka                        Miloslav  Červ

Vy King, já King, my všichni King

Další díl nekonečných běžeckých příběhů pokračoval v sobotu 26. listopadu ve Svratce

Tentokrát v rámci běžecké části trojdílného Poháru Krále Vysočiny /zkratka Vyking/. Do Poháru se běžela „desítka“ /dlouhá 12,5km/.Potřetí však bylo možné soutěžit i v maratónu a jeho polovině. A tradičně byla připravena do poháru se rovněž nepočítající “pětka“. Ta obzvlášť měla svou specifiku, neb, cituji: „Změnou místa startu bude pětka dlouhá místo obvyklých 6,2km sedm a půl kilometrů.“ Nutno dodat, že v reálu se dokonce prodloužila na 8,7km! Proto ty zajímavé časy, které do tabulek nezařazujeme.

...

Druhý závod o titul Nejšikovnější výškař v době předvánoční a čertovské vyhrál opět nejstarší, ale o jediný rekordní zápis se postarala nejmladší.

Toto je stručné shrnutí hodnocení závodu, kterého se účastnilo dvanáct dívek a sedmnáct chlapců. Rovněž sedmnáct závodníků lze již částečně hodnotit v hlavní soutěži, neb závodili na obou kolech.

...

Připomínám a zvu ke druhému závodu ve skoku vysokém. Tento se koná dle propozic tento pátek 2.prosince 2016.
Prezentace od 14:00,začátek vlastního závodu výškou 80 cm ve 14:30.Vše v hale ZŠ Na Lukách v Poličce.
                                                                                   Zdraví a zdraví přeje Miloslav Červ

Bikeři ze Sádku uspořádali již podruhé na svátek 17. listopadu běžecký závod v poličském Liboháji. Letos byl závod dokonce součástí Iscarex poháru a tak se sešla kvalitní skupina čítající 53 běžců a běžkyň.
...

Aneb trochu statistiky a pár povzdechů.
(=Velký přehled počínání družstev v letošní sezoně, pozn. red. :-) )

Družstev v Krajském přeboru Pardubicka měla Atletika Polička v roce 2016 přihlášeno šest.
Všechna dokončila soutěž.

...

Páteční závod načal další skokanskou „tour“. Závodilo celkem 32 skokanů. Dvacet klukovských a dvanáct dívčích.

Sportovní úroveň opět posunula celkově nejlepší skokanka Kristýna Šafářová. V kategorii nejstarší změnila dva zápisy – jak absolutní, tak relativní.

Přestože drtivá většina závodníků za rok podstatně vyrostla, nespoléhala jen na tento fakt a své osobáčky vylepšila v hojném počtu i v relativní soutěži. Tato soutěž slibuje zajímavé souboje! Jediným stínem závodu byl nešťastný skok Daniela Brokla. Věřme, že ho to neodradí od dalšího sportování.

Pokračování soutěže bude opět v pátek -  2.prosince 2016.

Miloslav Červ

Výsledková listina níže ke stažení:

Náročným krosovým závodem pokračoval Pohár Iscarexu  v areálu Letohradských biatlonistů v neděli 16.10. Poličští běžci měli šestinásobné zastoupení. Mladých bylo tradičně málo. Tak se o úspěchy zasloužili dospělí.

Ovšem první a největší bombou bylo umístění mladší žákyně Adély Bartoňové. Poprvé letos stála na stupni nejvyšším a to ještě po souboji s „neporazitelnou“ Sárou s Iscarexu. Adéle zřejmě prospěla středeční „studijní“ cesta po téměř stejné trati v rámci krajského kola školních závodů. Ve středu se staršími soupeřkami byla třetí.

Ostatní úspěchy v neděli poté zajistili již ti zkušenější. Ještěrka druhým místem posílila naději na stupínek v Poháru. Pepa v nejdelším závodu dne doběhl třetí a Kája pátý. Ten absolvoval den předtím rovněž náročnou a zajímavou Velkou Pardubickou. Ovšem bez koně. Stejné běhy si na víkend zvolil i Tomáš /v dresu FBKS/, aby v Pardubicích bodoval na třetím místě a v Letohradu byl ještě o stupínek výš.

Výsledky lze opět prostudovat na stránkách Iscarexu.

Příští víkend pokračuje seriál opět náročným krosem v Žampachu.                         Miloslav Červ