Čtvrtým závodem skončil v sobotu 8. října2016  další ročník minipoháru Zemská míle na stadionu Romana Šebrle v Lanškrouně.

O konečném pořadí v Poháru rozhoduje součet dvou nejlepších časů. Nejmladší žactvo absolvovalo závody měřící čtvrtinu anglické míle, mladší a starší žactvo polovinu. Od dorostu po veterány čekalo závodníky 1609m.

Z poličských nejvýše stál na bedně v kategorii muži B Tomáš Fliedr. Tentokrát v dresu F Bike Klub Sádek. Druhá místa získali ml. žák Honza Kapoun, žena A Lenka Schauerová a muž A Karel Radiměřský. Bronzový stupínek vybojovala ml. žákyně Adéla Bartoňová. Mimo stupně vítězů skončili mezi nejlepšími ještě ml. žák Marek Bukáček jako sedmý a muž B Petr Kapoun šestý.

Nejlepší závodníci byli odměněni nejen vystoupáním na stupně vítězů, ale i věcnými i finančními cenami. Všichni, kteří absolvovali alespoň dva závody, měli šanci vyhrát odměny i v tombole a všichni pak hlavně získali cenné body do celkového Poháru Iscarexu 2016. Ten v žákovských kategoriích téměř vrcholí, soutěže dospělých mají možnost ještě celkovým pořadím zamíchat.

Výsledky výše uvedeného lze vyčíst na stránkách Iscarexu.      Miloslav Červ

O prvním říjnovým víkendu se příznivci vícebojů utkali o tituly krajských přeborníků v Ústí nad Orlicí.

Poličští zde měli malé zastoupení v kategorii mladších žákyň. Krajskou přebornici doprovodila Maruška Mourová. Tu nepodařený hod míčkem vyřadil z bojů o medaile a odsunul na šesté místo.

Eliška si o dvacet pět bodů vylepšila výkon z Moravskotřebovských vícebojů před týdnem – na 2156 bodů. Na 60m si vyrovnala OR – 8,89  /s větrem -3,8!/, v dálce zaostala za svým maximem o 4cm – 429, překážky byly pomalejší ale jen o desetinu /11,48/ a v míčku přidala 1cm /35,29/. Největší posun měla v závěrečné osmistovce, kde výkon 2:53,56 byl lepší o šest sekund. Výsledkem bylo vítězství o více jak 200 bodů.

Výkony Marušky – 9,66-11,70-395-19,63-3:06,86 = 1 551 b.

Výsledky všech vícebojů jsou již na „Atletice“.                                                           Miloslav Červ

Ve čtvrtek 22. září proběhla 27. Střítežská míle, tentokrát u příležitosti podzimní rovnodennosti. Na startu se sešlo celkem 37 startujícíh a k vidění byly velmi zajímavé časy. Mužům vládl Jan Kubíček z Litomyšle časem 4:23 (šestý historický čas), vítězkou v ženské (nebo chceteli dívčí) kategorii byla Adéla Bartoňová v čase 5:54.

Kompletní výsledkovou listinu, další podrobnosti ze závodu a aktualizované statistiky naleznete na webu Střítežské míle.

A níže NOVINKA v podobě záznamu cílové videokamery: :-)
...
Poslední neděli v září proběhlo Mistrovství České republiky v silničním běhu Běchovice - Praha. Byl to již 120. ročník, což z tohoto běhu dělá nejstarší silniční běžecký závod v Evropě. V letošní startovní listině nechyběli ani zástupci poličské atletiky.

Nejlépe si vedl Pepa Šutera, který se umístil v mistrovské kategorii na 38. místě v čase 36:38. Na 50. místě doběhl Tomáš Fliedr časem 37:53 a na 75. místě Míla Červ v čase 48:18. O sekundu před Tomášem doběhl také Karlos Sejkora, který byl klasifikován, což mu stačilo na 5. místo v (nemistrovské) kategorii mužů do 29 let.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde zde.
Družstvo mladších žákyň vybojovalo v neděli 18. září ve Svitavách po dlouhých devíti letech medaili z krajského přeboru!
Děvčata se umístila na krásném druhém místě za vítěznou Chrudimí.

Chlapci (ve skromném počtu tří) obsadili místo páté.

Výsledky k nahlédnutí zde.
Zdravím běžce!
Připomínám a zvu příznivce soutěžního běhu k 27.Střítežské míli. Počasí napovídá,že léto letošní skončilo a je tu podzim. Astronomický podzim nastává ve čtvrtek 22.září o 14:21 hod. Což znamená,že další SM startuje tento den o 18.hodině na dolní ceduli s nápisem STŘÍTEŽ.
Buďte tam tedy včas ať nikomu neutečeme.  Program po doběhu tradiční,pro mnohé sázkaře určitě bude o čom povídat.
Zve  Míla Červ

Před startem si můžete prohlídnout výsledky a statistiky dosavadních závodů na webu Střítěžské míle.

Tradičně v Týništi, netradičním 4.kolem KP ,se muži rozloučili se soutěžemi družstev 2016.

Ta rozpačitost zavládla až těsně před odjezdem, když poprvé v historii KPD nebyl vyhlášen ani Krajský přeborník, natož Vicepřeborník, kterým letos nebyl nikdo jiný, než naši reprezentanti.

...
Na webu přibyla sekce "Mílovský triatlon", ve které můžete najít výsledky všech rořníků tohoto tradičního závodu, který se koná vždy v rámci letního soustředění našeho oddílu. Také tam naleznete celkovou bodou bilanci a všechny možné i nemožné statistiky zpracované jak jinak než naším Veličenstvem.

V neděli 21. 8. se uskutečnilo třetí kolo krajského přeboru družstev mužů, tentokrát ve „skorodomácích“ Svitavách. No a domácího prostředí jsme i přes nepřízeň počasí dokázali naplno využít!
...
Pardubice, 28.6. 2016, slunečno, přes 200 vysokoškoláků, dva olympionici mimo soutěž, všechny základní atletické disciplíny. To jest stručný popis atletické části Českých akademický her 2016. Na těchto hrách soutěží v několika sportovních odvětví studenti VŠ nebo VOŠ z celé republiky.