ateltika_policka_vlajka.jpg

Poslední červnový víkend hostil slezský Třinec výše uvedené věkové kategorie. Na základě jarních výkonů se kvalifikovali z Atpol dva junioři a kdybych nepřemýšlel a klikal, byli by tři.

...
V sobotu 18. června se v nedalekých Svitavách uskutečnilo mistrovství ČR veteránů v atletice a nechyběli zde ani zástupci poličské atletiky.

Na veteránských závodech mohou startovat muži a ženy nad 35 let a o celkovém pořadí nerozhodují pouze předvedené výkony, ale také věk závodníků, podle kterého se poté přepočítávají výsledky.
...
V první letní den - pondělí 20.6. 2016 - se již po dvacátéšesté sešli běžečtí nadšenci, aby se proběhli Stříteží od cedule k ceduli. A byly k vidění kvalitní výkony!

Výsledky i veškeré možné i nemožné statistiky najdete na webu Střítežské míle.
Po dvou týdnech se vydalo družstvo mužů na další boje o metry a centimetry, minuty a sekundy či pouze o přežití a nezranění. Druhé kolo KPD se konalo v neděli 12. června v Hradci Králové a v sobotu zveřejněná startovka předvídala vyrovnanější souboj než v kole prvním.
...
Nejmenší atleti a atletky z Poličky mají za sebou úvodní dvě kola soutěže družstev. V této kategorii závodí všichni ve čtyřech disciplínách – 60m, dálka, míček a 600m. A jak se našim nadějím vedlo?
...

Třetím závodem KPD se mladší žactvo rozloučilo s jarní sezónou ve středu 8. 6. v UO. Obě sestavy před závodem zvyšovaly vrásky ve tvářích zainteresovaných. /Nezbytné „výlety“. / Leč obě družstva se s tím vyrovnala tím nejlepším způsobem.

...

Nedělní „gigant“  /nekonečný závod KPD dorostu a juniorstva/ v Ústí n.O. přinesl poličským atletům, nestartujících tentokrát v tradičních červenožlutých dresech, hned devět osobních rekordů.

Z toho dva absolutně nejlepší oddílové a jeden juniorský. Bohužel poslední závod nepřinesl jen radost z času, ale i zranění. Věřme, že ne dlouhodobé.
A výkony?  Jirka Machek 100m = 11,24    200m= 22,78
                   Filip Slaný     100m = 11,61    400m = 53,06
                    Jan Tomšů     110 př.= 16,11   400př.= 58,99
           Kristýna Šafářová   100př = 19,68    výška = 160       3skok = 11,58                          MČ

P.S. Kličkos dobře měřil i bez obálek!!!

Kompletní výsledky naleznete zde.

V neděli ráno, kdy se Polička probouzela do kocoviny po víkendovém Rockoupání, se několik atletických nadšenců sešlo již tradičně „u semaforu“, aby odsud vyrazili na první kolo Krajského přeboru družstev Pardubického a Královehradeckého kraje, které se konalo v Týništi nad Orlicí. Naše výprava čítala osm startujících atletů, trenérské duo – Petra Macha a Mílu Červa -  a jednu skalní fanynku – Léňu. Přímo v Týništi se k týmu ještě připojil sám předseda Lukáš Kvapil.
...
Praha, MČR víceboje 2016

Zúčastnil jsem se MČR ve vícebojích na atletickém stadionu v pražské Slavii. Samotné mistrovství začalo už v pátek 20. května 2016, kategoriemi mužů a žen. V sobotu se přidaly další kategorie, avšak nejmladší kategorie, ve které jsem byl i já, se přidala až v neděli 22.5.
...

Již podruhé se utkala v Krajském přeboru žákovská družstva Atletiky Polička.

...


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one