Již 18. ročník běžeckého Poháru je připraven pro běžce i běžkyně všech věkových kategorií v regionu Orlicko.

Dospělí mohou body získat až v 63 závodech / započítáno bude 15 nejlepších/ a děti až po dorost mohou závodit 26 x a počítat se jim bude 12 závodů nejlépe bodovaných. V rámci Poháru jsou i dva minipoháry - Pekelný kilometr na sjezdovce v České Třebové a Zemská míle na dráze v Lanškrounu. Pro zajímavost v prvním seriálu v roce 1999 se mohli závodníci poměřit pouze sedmnáctkrát. Závěrečné vyhodnocení proběhne 12. prosince v Němčicích u Litomyšle.

...
V neděli 20. března proběhla již po pětadvacáté Střítežská míle. Výsledky k nahlédnutí v přiloženém souboru.
Výsledky předešlých závodů i mnoho dalších statistik a bilancí naleznete na webu Střítežské míle.
Hala ZŠ Na Lukách přivítala v pátek 4. března dvaatřicet výškařů, kteří se utkali v závěrečném závodu o titul „Nejšikovnější“.
...
Podhoubí opět zazářilo – poličské atletické mladší žactvo třetí v Zimní lize, nejmladší žactvo čtvrté!
...
Čtvrtého, předposledního závodu ve skoku vysokém se v hale ZŠ Na Lukách v pátek 5.února zúčastnil standartní počet soutěžících. Konkrétně 13 dívek a 21 chlapců. Nováčci tentokrát byli čtyři. Kvalitním nováčkem byl držitel historického absolutního rekordu soutěže David Beneš. Ten po dlouhé „odpočinkové“ pauze a krátké přípravě stačil nejstarší kategorii vyhrát se 175 cm i když jen na pokusy před Honzou Tomšů. V soutěži dívek opět prvenství obhájila Kristýna Šafářová a po čase opět překonala bez treter 150 centimetrovou hranici.
Tak jako v závodech předešlých zaujal svými výkony Servác Boháč. Skokem vysokým 155 cm opravil či vytvořil všechny sledované rekordy čtrnáctiletých žáků a v relativním výkonu mu již chyběly pouhé 4 cm na přeskočení. Pouze loni byl o cenťáček lepší. Zápisy ve statistice změnili dále dva Svitavští závodníci. Apolena Přikrylová ve dvou součtových kriteriích a Daniel Zoicas jednou. Oba jsou dvanáctiletí, Apolena má bilanci 3x120cm v absolutním výkonu a Dan opětným překonáním 130cm vylepšil zápis v součtu relativních výkonů hned o osm centimetrů.
V soutěži o titul „Nejšikovnější výškař“ /podmínka tři starty/je již evidováno devět dívek a chlapci se rovněž rozrostli na šestnáct klasifikovaných. Kromě jmenovaných vyhráli své kategorie ještě Z.Macháčková, P.Boháč, L.Vyhnálková, M.Budig, P.Zidulková a J.Macháček .
Poslední závod se koná opět první pátek v měsíci březnu, tedy čtvrtého a jak mezi dívkami tak mezi chlapci můžou být souboje o druhého a třetího „nejšikovnějšího“ velmi zajímavé.
Zvou: Standa Nožka,Marta Schauerová a Miloslav Červ
Zde jsou výkonnostní tabulky všech věkových kategoriíí jednolivců za rok 2015
Zde jsou k prohlédnutí či stažení aktuální oddílové rekordy všech věkových kategorií.
Tradičně v Jablonecké hale se uskutečnily KP v neděli 31.ledna. Poličská atletika byla zastoupena skromně- pěti závodníky. Náročný celodenní program s odjezdem o půl šesté a návratem podvacáté hodině silně prověřil vztah k tomuto sportu.
Výkonnostně patřili všichni zúčastnění do krajské špičky. Nejúspěšnější byla ml. žákyně Lucka Vyhnálková. V obou skokanských disciplinách vybojovala medaile. Ve výšce výkonem 143cm byla třetí a v dálce 426 cm stačilo tentokrát na stříbro. Po půlroční zdravotní pauze se opět v sektorech a na dráze objevila ještě o rok mladší Eliška Červená. A jako jediná z ročníku 2004 se dostala do finále sprintu,kde jí na šestém místě časem 9,18 od medaile dělilo 12 setin. V dálce měla trošičku smůlu neb v době finále probíhaly základní skoky a tak jen jediný cm chyběl k postupu mezi nejlepší. Výkon 386 cm tak stačil na devátou příčku. Třetí dívkou byla Adéla Bartoňová,která závodila v silně odlišných disciplinách. V běhu na 800m taktickým výkonem v celém závodu proběhla cílem šestá a poté ve vrhačské soutěži vybojovala o stupínek lepší umístění. Oba výkony – 2:57,66 min. a 7,45 sec. byly samozřejmě osobními rekordy.
Mladší žáky zastupoval pouze Honza Jelínek. Na rozcvičení si střihl šedesátku a pak již závodil ve svých silnějších sportech. V běhu na 800m dravým sprintem se stihl odpoutat od konce startovního pole a skončil na lichotivým sedmém místě. V soutěži dálkařů si vedl poté jako zkušený skokan, dvakrát si vylepšil „osobák“, třikrát překonal čtyřmetrovou hranici a ve finále mu patřilo místo šesté. Jako pátý se uvedl diskař Michal Tulis. Na rozcvičení si rovněž zkusil šedesátimetrový sprint, osobní rekord ještě nestačil na umístění mezi nejlepšími, ale hned po doběhu si vylepšil vrh čtyřkilovou koulí o metr na 9,01 a skončil na pátém místě. Odpoledne naběhané tréninkové kilometry využil na třísetmetrové trati,zde vyhrál rozběh, samozřejmě OR, umístění na sedmém místě a čas 45,86 . K medaili chyběla jedna sekunda a dvacet setin. Členkou malé výpravy byla ještě juniorka Kristýna Šafářová, startující již v dresu Vysokého Mýta. Ve všech třech startech získala medailové umístění a s výkony ve výšce /153cm/ a v trojskoku /OR 10,86/ byla v této fázi přípravy velmi spokojená.
Pro mladší žactvo byly KP zároveň druhým kolem Zimní ligy družstev.
Tělocvična ZŠ Na Lukách přivítala 34 zájemců o skok vysoký při třetím závodě této skokanské „tour“ v pátek 8.ledna.
Nejvýše absolutně se opět dostali Kristýna Šafářová /145cm/ a Jirka Machek /160cm/.Svá vítězství v kategoriích obhájili Z.Macháčková , P.Boháč , A.Přikrylová , D.Zoicas , L.Vyhnálková ,
S.Boháč a P.Zindulková. Z prvého vítězství se mohl radovat L.Kuda a B.Boháč vyhrál podruhé.
Ze 16ti dívek čtyři přišly soutěžit poprvé a mezi 18ti chlapci tři byli ryzími nováčky.Všech sedm
rozhodně kvalitou do soutěže zapadlo.
Mezi ty,kteří zaujali vyšší kvalitou patří choceňský P.Boháč,který v deseti letech umí 125cm a chybí mu k přeskočení své postavy 19cm.Jeho čtrnáctiletému bratru Servimu však chybí pouhých devět cm. Dalšími rekordmany jsou v soutěži od 8.ledna svitavská A.Přikrylová a domácí atletka Lucka Vyhnálková.
V nejsledovanějším hodnocení o titul „Nejšikovnější výškař“ obhájci loňského vítězství Kristýna Šafářová a Servác Boháč zřejmě o zlaté poháry již nepříjdou. Další pořadí zatím drží Sára Jadrná a Apolena Přikrylová a mezi chlapci Pankrác Boháč a Daniel Zoicas. Určitě zbývající dva závody